Buzz marketing

Naturalne wypowiedzi, szukamy wartościowych miejsc do promocji marki, produktu, usługi.

Buzz marketing (marketing szeptany) to jedna z najskuteczniejszych form promocji w sieci. Przed dokonaniem zakupu lub skorzystaniem z usługi danej firmy, większość z nas najpierw sprawdza opinie w Internecie, aby upewnić się co do słuszności wyboru. Rekomendacje innych mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe i postrzegane są jako wiarygodne. Nie jest więc zaskoczeniem, że ta forma marketingu internetowego jest niezwykle popularna i przynosi wiele korzyści dla firmy, która ją stosuje.

Czym tak naprawdę jest Buzz marketing?

Marketing szeptany to silne narzędzie wykorzystywane przy realizacji internetowej strategii marketingowej. Działania w tym obszarze skupiają się na wywołaniu dyskusji wokół danego produktu bądź usługi. Marketing szeptany może obejmować działania jawne, stosowane przez ambasadorów marek i influencerów oraz niejawne, które realizuje się poprzez dyskusje na forach internetowych, blogach i w komentarzach.

Marketing szeptany opiera się najczęściej na stosowaniu tzw. community marketing, czyli promocji produktów na forach i grupach dyskusyjnych, gdzie przebywa nasza grupa docelowa. Promocję przeprowadza się poprzez wywołanie dyskusji na temat konkretnego produktu lub usługi i ukazanie jej zalet. Inną powszechnie stosowaną formą jest brand blogging. Polega na publikacji artykułów na blogach, które obecnie mają ogromy wpływ na kształtowanie trendów i są uznawane za opiniotwórcze. Z marketingiem szeptanym często kojarzony jest także marketing wirusowy. Opiera się on na stworzeniu przekazu, który będzie wyjątkowo atrakcyjny dla odbiorców. Może to być film, wpis w mediach społecznościowych lub mem, którego internauci będą chętnie udostępniać wywołując pozytywne skojarzenia na temat danego produktu.

Potrzebuje buzz marketing ?

SKONTAKTUJ SIĘ!

Jak działamy w Argonium?

1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie bazy medialnej, czyli zestawienia grup dyskusyjnych, forów oraz stron o tematyce branżowej.
2. Następnie planujemy działania, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele.
3. Przechodzimy do opracowania harmonogramu, według którego będą publikowane wpisy i komentarze.
4. Na końcu wdrażamy kampanię reklamową realizując zaplanowane działania.

Marketing szeptany wymaga wbrew pozorom dokładnego planowania i starannego opracowania kampanii. Dzięki temu otrzymujemy wymierne efekty w postaci wzrostu sprzedaży i generowania większych przychodów.

Korzyści, jakie otrzymasz decydując się na marketing szeptany oferowany w Argonium:

1. Wypromujesz swoje produkty bądź usługi w Internecie.
2. Zwiększysz rozpoznawalność marki.
3. Zbudujesz zaufanie klientów do swojej oferty.
4. Dotrzesz do szerokiego grona użytkowników.
5. Zyskasz długofalowy efekt.
6. Nie poniesiesz dużych nakładów finansowych.

Mateusz Wiktor
Koordynator pozycjonowania
660 722 441