...
...
...

CID Custom Interior Design

Klient: CID Custom Interior Design
Kategoria: Logo

Opis firmy

CID to przedsiębiorstwo z siedzibą w Rzeszowie specjalizujące się w tapicerstwie samochodowym. Jest to dynamicznie rozwijająca się firma, której działalność koncentruje się głównie wokół samochodów klasycznych, takich jak Porsche, jednak oferta obejmuje również możliwość stworzenia tapicerki dla innych modeli pojazdów. 
Firma przykłada dużą uwagę do jakości wykonania oraz dokładności, stosując wysokiej klasy materiały, które zwiększają komfort jazdy. Dzięki temu każdy właściciel zabytkowego pojazdu może stworzyć własne, spersonalizowane wnętrze samochodu o unikalnym, indywidualnym charakterze lub odtworzyć jego pierwowzór.

Założenia projektu

Nasze prace obejmowały stworzenie nowej koncepcji logotypu dla firmy CID, tak aby nawiązywał do klasycznych i zabytkowych samochodów, na których firma skupia swoją uwagę.  Tworząc logo dla firmy usługowej staraliśmy się skoncentrować przede wszystkim na jej charakterze. Klientowi zależało na tym, aby logotyp nawiązywał do profilu działalności i był łatwo identyfikowany z firmą. 

Przygotowaliśmy znak graficzny przedstawiający klasyczny samochód, który wskazuje, że usługi firmy skierowane są głownie do właścicieli starszych pojazdów. Czcionka logotypu również nawiązuje do stylistyki retro, dzięki czemu jest spójna z grafiką. 

Nasz projekt obejmował również opracowanie księgi znaków zawierającej między innymi takie elementy jak kolorystykę, typografię skalowanie i wielkość minimalną oraz obszar ochronny. Stworzyliśmy także alternatywne wersje logotypów.

Referencje
Od kilkunastu lat współracujemy z firma Argonium. Pomimo bardzo dużych wymogów stawianych przed projektami firma wywiązuje sie terminowo oraz bardzo kreatywnie.  Argonium świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie i dzięki temu nasza współpraca trwa do dziś.
Prezes Zarządu
Dawid Pacyna