Sharp Optimised University

Strony www

Sharp Optimised University
Klient: Sharp Optimised University
Kategoria:Strony www

OPIS FIRMY

 

Firmy Sharp z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Urządzenia tego japońskiego producenta goszczą obecnie w wielu domach i biurach usprawniając codzienność. 

Wszystko zaczęło się od niepozornego ołówka, który zapoczątkował działalności firmy. Ever-Sharp – bo tak nazywał się gadżet od którego wywodzi się nazwa firmy, stał się źródłem totalnych innowacji. Sharp jako pierwszy wprowadził bowiem na rynki japońskie telewizory, odbiorniki radiowe oraz kalkulatory LCD. 

Obecnie większość osób kojarzy firmę, jako producenta wysokiej klasy sprzętu AGD i RTV. Wielu grupom Sharp jest znany także z rozwiązań dla biznesu. Firma zapewnia bowiem wsparcie w zarządzaniu dokumentami, ich skanowaniu, obiegu oraz archiwizacji. Sharp oferuje profesjonalne urządzenia drukujące, pozwalające na integrację z oprogramowaniem. Firma tworzy również nowoczesne monitory i wysokiej jakości wyświetlacze cechujące się doskonałą rozdzielczością i wiernym odwzorowaniem kolorów. W ofercie można znaleźć również niezawodne systemy audio oraz wiele innych urządzeń pozwalających na sprawne zarządzanie i prowadzenie codziennych zajęć w przedsiębiorstwach i innych instytucjach. 

Niedawno Sharp wyszedł z pomysłem na stworzenie kompleksowych rozwiązań dla uczelni wyższych. Projekt o nazwie Sharp Optimised University to jedyna w Polsce tak wszechstronna oferta, zapewniająca najnowsze technologie wpierające procesy dydaktyczne oraz narzędzia, mające na celu generowanie oszczędności i pozyskiwanie dodatkowych źródeł przychodów. Biorąc pod uwagę zmiany, jakim uległy w ostatnich latach sposoby przekazywania informacji, Sharp zaproponował wsparcie, dzięki któremu uczelnie akademickie mogą przełamać bariery technologiczne i zyskać rozwiązania dostosowane do obecnych czasów i potrzeb współczesnych studentów.

 

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

 

Współpracując z takim Klientem jak Sharp należy być na bieżąco, dlatego powierzenie nam stworzenia serwisu promującego nowoczesne rozwiązania dla uczelni wyższych było dla nas ogromnym wyróżnieniem. 

Serwis podzielony został na cztery obszary. Pierwszy, to zarządzanie środowiskiem druku, który prezentuje system usprawniający tworzenie druków, kopii i skanów dla pracowników i studentów. Drugi, to zarządzanie komunikacją. Tutaj firma Sharp chciała przekazać, jak w atrakcyjny i nowoczesny sposób podmioty uczelniane mogą komunikować się między sobą. Oryginalne rozwiązania mają stanowić sposób na przyciągnięcie studentów oraz zyskanie przewagi konkurencyjnej. Kolejnym obszarem jest interaktywna dydaktyka. Technologia oferowana przez Sharp może w znaczący sposób zmienić i usprawnić obecne standardy prowadzenia zajęć. Ostatnim elementem jest zarządzanie salami.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom do zarządzania pomieszczeniami oraz infrastrukturą budynków, uczelnia może zyskać duże oszczędności. 
Przygotowany serwis miał na celu nie tylko prezentację sposobu, w jaki urządzenia Sharp mają wpłynąć na codzienne funkcjonowanie uczelni, ale również podkreślić korzyści, które zapewniają tego typu rozwiązania. Jednym z głównych założeń było zatem stworzenie wizualizacji firmowych urządzeń rozmieszczonych w salach. Pierwszymi elementami, które przykuwają uwagę po wejściu na stronę są duże i wyraziste zdjęcia. Zaprezentowane za ich pomocą pomieszczenia dydaktyczne wyposażone w dedykowany do nich sprzęt, pozwalają użytkownikom zilustrować sposób funkcjonowania takich urządzeń oraz ich wpływ na codzienne życie uczelniane. Kolejnym bardzo ważnym elementem serwisu są tooltipy, które po najechaniu i kliknięciu kursorem myszy wyjaśniają, jakie zastosowanie ma dane urządzenie w pomieszczeniu.

Zaprojektowaliśmy layout w klasycznych, kontrastowych barwach takich jak biel, czerwień i czerń, doskonale wpisujących się w identyfikacje wizualną marki. Przy pomocy komponujących się z całością piktogramów udało się zachować estetyczny design witryny. Układ strony głównej został stworzony w oparciu o metodę scrollowania, co jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników, przyzwyczajonych do tego sposobu przeglądania stron. Serwis prezentujący nowoczesne rozwiązania musiał być również dostępny dla urządzeń mobilnych. Na szczęście w Argonium strony responsywne to standard, którego nie mogło zabraknąć również w tej realizacji. 

sharp

Agencja Interaktywna Argonium to godny polecania partner w biznesie. Najważniejsza cecha to elastyczność oraz podejście do klienta. 

W tym projekcie wykorzystaliśmy:

Audyty seo
Blogi firmowe
Marketing szeptany
Opisy produktów
Optymalizacja SEO
SEO PR

Zobacz inne realizacje

italiastyle.pl

Sklepy on-line

zobacz projekt
Bendiks Rzeszów

Strony www

zobacz projekt
Meble Ada

Sklepy on-line

zobacz projekt

Case study

5 najważniejszych cech dobrego opisy produktu w sklepie internetowym
zobacz więcej
5 najważniejszych cech dobrego opisy produktu w sklepie internetowym
Opisy produktów stanowią jeden z najistotniejszych elementów sklepu internetowego. Pełnią one funkcję...
5 najważniejszych cech dobrego tekstu na stronę www
zobacz więcej
5 najważniejszych cech dobrego tekstu na stronę www
O tym jak ważne są treści na stronie internetowej nie musimy nikogo uświadamiać. Internet charakteryzuje...
Jak tworzymy identyfikację wizualną dla sklepu internetowego?
zobacz więcej
Jak tworzymy identyfikację wizualną dla sklepu internetowego?
Sposób, w jaki twój sklep internetowy będzie postrzegany przez potencjalnych klientów oraz jak duża ich...