Marketing medyczny

Skuteczny marketing medyczny

Marketing  medyczny w internecie obejmuje wszelkie działania mające na celu wykreowanie odpowiedniego wizerunku firmy, kliniki, przychodni oraz wspiera sprzedaż usług i produktów. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu marketingu medycznemu w sieci można osiągnąć spore korzyści nie tylko zdobywając nowych pacjentów, klientów, informacji o nich, czy stałego poszerzania grona odbiorców, ale także poprawy i intensyfikacji relacji z stałymi oraz nowymi klientami.

Branża medycznego e-marketingu rozwija się bardzo szybko, właściwie wypierając tradycyjny marketing, który zmienia się w marketing rekomendacji oraz poleceń. W marketingu medycznym wykorzystuje się też coraz więcej różnych narzędzi, między innymi: pozycjonowanie, copywriting, social media czy content marketing. Chcesz zrobić kampanię reklamową swojej przychodni, kliniki, apteki a może producenta wyrobów farmaceutycznych w sieci? Zgłoś się do nas. Profesjonalne poprowadzony marketing medyczny, oraz pharmamarketing nie łamiąc prawa farmaceutycznego. 

Fora internetowe

Fora internetowe

Zadbamy o stworzenie pozytywnego wizerunku Twojej kliniki lub sprzedawanych produktów medycznych na forach internetowych. Zamieszczany komentarze o neutralnym lub pozytywnym wydźwięku i szybko reagujemy na negatywne opinie.

Komentarze

Komentarze

Budujemy pozytywne komentarze i opinie na temat oferowanych usług medycznych, a także produktów farmaceutycznych dostępnych w aptekach internetowych.

Opinie

Opinie

Tworzymy pozytywne opinie, które zwiększą wiarygodność Twojej kliniki lub przychodni. Dbamy o Twój wizerunek, dzięki czemu pacjenci wybiorą właśnie Twoją ofertę medyczną lub farmakologiczną.

Potrzebujesz skutecznego marketingu internetowego ?

Napisz do nas, zadzwoń  porozmawiamy o możliwościach promocji usług medycznych oraz jak mozemy je wykorzystać dla Ciebie.

Co robimy w ramach Marketingu Medycznego?

 • Content Marketing - jego strategia opiera się na tworzeniu i dystrybucji unikalnych i angażujących treści. Do prowadzenia Content Marketingu wykorzystywane są różne narzędzia ( blogi, infografiki, e-booki itp.), na których umieszcza się odpowiednie teksty. Pozwala to na dotarcie z przekazem bezpośrednio do docelowej grupy odbiorców.
 • Social Media - z tych narzędzi korzystają już niemal wszyscy użytkownicy internetu. Nic dziwnego, że różnego rodzaju media społecznościowe stały się także świetnym obszarem do promocji produktów i usług. Warto jednak profesjonalnie prowadzić kampanie marketingowe na portalach społecznościowych. Odpowiednio dobrana platforma i przemyślane kreatywne działania nie tylko przyciągną klientów, ale także wywołają u nich pożądane zachowania.
 • Instagram, Facebook - to najbardziej popularne platformy, które dają możliwość najskuteczniejszej reklamy w internecie. Dobrze rozbudowana i zaplanowana platforma z zapleczem reklamowym pozwala dotrzeć bezpośrednio do grupy klientów, którzy dokonają zakupu lub skorzystają z usług.
 • Google Ads Linki sponsorowane - kampanie reklamowe Google Ads mają na celu zyskanie obecności w płatnych wynikach wyszukiwania i specjalnie do tego wyznaczonych obszarach. Dzięki temu można samodzielnie i dynamicznie ustalać stawki za kliknięcie, dodatkowo pozwala to dokładnie targetować reklamy na konkretnych odbiorców, docelowe miejsca i zasięg geograficzny.
 • Landing page - strony produktowe, na którą trafia klient pozyskany w skutek działań marketingowych. Ma ona przyciągnąć uwagę odwiedzających i zaprezentować najważniejsze informacje, a także zachęcić do działania. Skuteczna i profesjonalna landing page powinna mieć prosty, ale przykuwający wzrok design oraz zwięzłą treść, a to wszystko by osiągnąć konkretny cel- nakierowanie na wskazaną czynność czyli call to action.
 • Marketing szeptany - to wykorzystanie różnych technik mających na celu skłonić konsumentów do rozmów na temat danej marki, a tym samym generowaniu pozytywnych opinii o jej produktach lub usługach. Skutecznie wykonany marketing szeptany znacznie zwiększa zasięg marki i kreuje jej wizerunek. Wynika to z faktu, że ponad 85% osób ufa recenzjom, które zostawili inni konsumenci. Buzz marketing wykorzystuje popularne kanały komunikacyjne takie jak: social media, fora, blogi, serwisy tematyczne. Dzięki temu docierasz ze swoją ofertą bezpośrednio do tej grupy klientów, którzy są nią potencjalnie zainteresowani.
Wykorzystanie marketingu medycznego dla nowej kliniki

Wykorzystanie marketingu medycznego dla nowej kliniki

Nasze działania skupiają się na skutecznej komunikacji z potencjalnymi pacjentami oraz budowaniu świadomości kliniki. Wdrażamy różnorodne narzędzia, takie jak strona internetowa, kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, oraz tworzenie treści edukacyjnych i informatywnych na temat nowej kliniki i oferowanych usług.

Niezwykle istotnym elementem naszej strategii jest również dbałość o wysoką jakość komunikacji i przekazywanych informacji. Współpracujemy z zespołem Centrum Onkologii Onkomedica, aby zapewnić, że każda informacja przekazywana pacjentom jest rzetelna, zrozumiała i wspiera ich w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki zdrowotnej.

Pragniemy, aby otwarcie nowej kliniki było nie tylko momentem wydarzenia, ale również początkiem trwałej relacji z pacjentami, opartej na zaufaniu, empatii i profesjonalizmie. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego procesu i wspierać Centrum Terapii Nowotworów Onkomedica w osiągnięciu ich celów.

Korzyści z skutecznego marketingu medycznego

 • oszczędność pieniędzymedyczny marketing internetowy jest dużo tańszy niż tradycyjny, a przynosi dużo lepsze i długotrwale efekty,
 • brak ograniczeń czasowych i lokalnych - dobrze poprowadzony marketing internetowy działa całą dobę 7 dni w tygodniu - ma nieograniczony zasięg czasowy i geograficzny,
 • kreowanie spójnego wizerunku przychodni, kliniki, produktów medycznych
 • precyzyjny profil klienta - dzięki analizie i skutecznemu marketingowi medycznemu poznajesz swoich klientów i ich potrzeby, a tym samym łatwiej dotrzeć Ci do grupy docelowej,
 • sprawny i bezpośredni kontakt z klientem - umożliwiają to różne formy komunikacji np. czat, formularze kontaktowe
 • Google Analytics - to narzędzie, które pozwala otrzymać informacje o skuteczności prowadzonego marketingu internetowego Twojej firmy. Dzięki niemu dowiesz się między innymi na jakim urządzeniu odwiedzano Twoja witrynę i jak długo ją oglądano. Taka wiedza pozwoli w dowolnym momencie zmienić strategię marketingową bez dodatkowych kosztów.


Skuteczny marketing medyczny w internecie powinien opierać się na opracowaniu strategi reklamowych i umiejętnym zarządzaniu nimi, dużej wiedzy technicznej, a także praktycznych umiejętnościach i doświadczeniu. Tylko profesjonalne poprowadzenie digital marketingu przyniesie oczekiwane efekty. By odnieść sukces sprzedażowy w sieci nie wystarczy tylko atrakcyjna wizualnie strona internetowa. Kluczem do celu jest umiejętne połączenie różnych kanałów reklamy w sieci i odpowiednie wypromowanie i rozpowszechnienie marki. Z pewnością jednak warto to zrobić by móc cieszyć się z osiągniętych korzyści.

Prawo marketing medyczny

Z uwagi na dość rygorystyczne zakazy w zakresie promocji usług medycznych i produktów farmaceutycznych wypracowaliśmy efektowne metody pharmamarketingu, dzięki którym zbudujesz świadomość kliniki, apteki,  jak również zwiększysz sprzedaż produktów farmaceutycznych online. Z Internetu korzystają praktycznie wszyscy, dlatego dbamy o zwiększenie wiarygodności klinik medycznych, klinik medycyny estetycznej, kliniki stomatologii, szpitali czy indywidualnych praktyk lekarskich. Dzięki skutecznym działaniom naszej Agencji interaktywnej  więcej pacjentów wybierze właśnie Twoją ofertę!

 

Realizując działania pharmamarketingowe wykorzystujemy innowacyjne narzędzia mediowe, które uzupełniamy o oryginalne treści zgodne z prawem farmaceutycznym. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną strategię, w czym pomaga nam szeroka wiedza w zakresie marketingu medycznego i farmaceutycznego oraz wieloletnie doświadczenie. W Argonium oferujemy proste rozwiązania, dzięki którym wszystkie prowadzone działania są naprawdę skuteczne i pozostawiają na pacjentach pozytywne wrażenie.

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Zakres działań: projekt oraz budowa konfiguratora online mostówFirma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal...

Dla Onkomedica Centrum Terapii Nowotworów zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy profesjonalną stronę www, która zarówno pod kątem formy, jak i treści została dopasowana do indywidualnych oczekiwań klienta. Dla placówki zajmującej się diagnostyką i leczeniem schorzeń nowotworowych prowadzimy również hosting strony www, jak...

Zakres działań - strona www. Początki firmy Hasborg sięgają 1997 roku. Firma jest uznawana za jedną z przodujących marek w branży piekarniczej i cukierniczej, ponieważ zajmuje się projektowaniem oraz produkcją niezawodnych maszyn piekarniczych, a także solidnych automatów przeznaczonych do wykorzystywania w cukierniach. Dzięki nowoczesnym...

Zakres działań - strona internetowa. Kenomi Development to spółka, która zajmuje się projektowaniem, a następnie realizacją nowoczesnych, komfortowych i praktycznych projektów deweloperskich mieszkań na terenie kraju. Obecnie firma zajmuje się realizacją osiedla "Dzika Róża", a także planowaniem kolejnych dwóch inwestycji na...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www medycznej - Hyper Pulse Imeso
A.L.T Hyper Pulse
Strony www
Bendiks Rzeszów - nowa strona internetowa
Bendiks Rzeszów
Strony www
strona www okręgowej izby lekarskiej Tarnów
OIL Tarnów
Strony www
Whiteberg
Strony www
Realizacja strony www dla Podkarpacki Fundusz Rozwoju Rzeszów
PFR
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium