Pozycjonowanie sklepów

Skutecznie pozycjonujemy sklepy w wyszukiwarce Google

Pozycjonowanie sklepu zwiększa sprzedaż oraz zaufanie. Aby odnieść sukces w branży e-commerce nie wystarczy tylko dobrej jakości produkt czy konkurencyjna oferta cenowa. Podstawą jest odpowiednia promocja i kreacja marki w internecie. Jednym z elementów działań marketingowych jest pozycjonowanie sklepów. Efektem skutecznego pozycjonowania jest wysoki wynik w wynikach wyszukiwarki. Im wyższa pozycja w Google tym większa szansa na to, że klient trafi na stronę sklepu internetowego i dokona zakupu. Masz sklep on-line i chcesz wypozycjonować go w internecie? Zgłoś się do nas, a szybko przekonasz się, że nasze działanie przełoży się na konkretne korzyści finansowe.


Pozycjonowanie sklepu internetowego to złożony i wieloetapowy proces - obejmuje  optymalizację sklepu, optymalizację treści oraz poprawę kodu dla szybszego ładowania sklepu. Jednak profesjonalne wykonane pozycjonowanie pozwoli zdobyć istotną przewagę nad konkurencją, poprawi ruch na stronie sklepu, a tym samym wynik konwersji. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach pozwala również w zbudowaniu świadomości marki i wykreowaniu jej wizerunku. Firmy, które pojawiają się na najwyższych pozycjach utożsamiane są przez użytkowników sieci jako liderzy w danej branży. Wzbudzają dzięki temu większe zaufanie i zachęcają do skorzystania z oferty w znacznie większym stopniu niż konkurencja, która znajduje się na dalszych pozycjach.
Skontaktuj się z nami - przygotujemy dla Ciebie ofertę na usługę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Pozycjonowanie sklepu online = większy ruch i sprzedaż

Koszt pozycjonowania

Koszt pozycjonowania

Dostosowujemy się do posiadanego budżetu na działania SEO - przygotowujemy dokładną ofertę, analizujemy co możemy zrobić i jak w danym budżecie. Każdy klient ma do dyspozycji całą naszą agencję - pozycjonerów, grafików, programistów, copywriterów.

Opracowanie strategii

Opracowanie strategii

Tworząc strategię pozycjonowanie sklepu internetowego najważniejszym punktem jest wzrost naturalnego ruchu z wyszukiwarki Google.  Największe znaczenie ma tutaj budowa oraz optymalizacja sklepu. Linkowanie wewnętrzne, treści, szybkość działania sklepu.

Optymalizacja treści

Optymalizacja treści

Unikalne, wartościowe opisy produktów są decydujące w pozycjonownaiu. Od analizy oraz optymalizacji opisów produktów, kategorii itp.  zaczynamy cały proces pozycjonowania sklepu internetowego w wyszukiwarce Google. 

Optymalizacja sklepu

Optymalizacja sklepu

Optymalizujemy każdy możliwy element sklepu internetowego który wypływa na pozycjonowanie. Nagłówki, nawigacja, opisy, kategorie. Optymalizacja sklepu skierowana jest na uzyskanie jak najwyższej oceny przez narzędzie Google oraz poprawienie użyteczności. 

Link building

Link building

Pozyskiwanie mocnych oraz wartościowych linków jest kluczem do skutecznego i bezpiecznego pozycjonowania sklepu. Ważne są nie tylko nazwy (anchory) linków ale również tematyka stron z których prowadzą linki.

Raportowanie

Raportowanie

Generujemy pełne raporty przeprowadzonego pozycjonowania oraz osiągniętych efektów związanych ze wzrostem konwersji Twojego sklepu internetowego, a także zwiększoną rozpoznawalnością sklepu online w sieci.

Chcesz wypozycjonować sklep?

Skontaktuj się z nami - przygotujemy dla Ciebie ofertę na usługę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Etapy pozycjonowania sklepu internetowego

 • Audyt SEO - aby prawidłowo pozycjonować sklep online konieczne jest przeprowadzenie audytu, który wykaże mocne i słabe strony witryny. Pozwoli to pozyskać informacje, w którym miejscu sklep wymaga poprawek i modyfikacji. Ponadto wskaże błędy strukturalne, a także pomoże poznać profil klienta. Informacja o współczynniku odrzuceń oraz, w którym momencie klient rezygnuje z finalizacji koszyka pozwoli z kolei dobrać odpowiednie działania by temu zapobiegać.
 • Wdrożenie zaleceń audytu i naprawa błędów - często już po naprawie błędów technicznych i strukturalnych widać poprawę w pozycji w wyszukiwarce, ale to dopiero początek.
 • Optymalizacja - od tego zaczynamy proces pozycjonowania sklepu internetowego . Działanie to polega na analizie budowy witryny oraz sposobu jej działania. To bardzo istotne, bo na podstawie tych badań można określić dalsze kroki pozycjonowania. Pod lupę bierzemy strukturę i kod strony internetowej, a także jej szybkość ładowania i pomniejsze elementy, mogące przyczyniać się do powstawania błędów w jej właściwym funkcjonowaniu. Jeśli jakiekolwiek usterki wystąpią, naprawimy je i usuniemy. Da nam to pewność, że dalsze działania będą całkowicie skuteczne i przyczynią się do Twojego sukcesu.
 • Pozycjonowanie - do działań, które składają się na właściwe pozycjonowanie należą miedzy innymi odpowiednie dobieranie fraz i słów kluczowych. Ważne jest też prawidłowe połączenie sklepu z narzędziami umożliwiającymi widok na statystyki i informacje o stronie sklepu.
 • Linkowanie - zbudujemy dobry profil linków, pozwalający polepszyć pozycję w Google, co jest doskonałym sposobem na poprawienie sprzedaży. Planujemy nowoczesne, ale sprawdzone strategie, dostosowane do potrzeb Twoich i Twojego sklepu. Wykorzystujemy znane źródła odnośników, które pozwolą Ci dotrzeć do konkretnej grupy docelowej.
 • Tworzenie wartościowych unikalnych treści i regularne publikacje. Treści - stworzenie unikatowych i wartościowych treści to krok ku osiągnięciu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Z pomocą naszych copywriterów powstaną oryginalne teksty będące opisami poszczególnych produktów bądź kategorii, co spowoduje, że sklep zyska zaufania wyszukiwarki. Dzięki szczegółowym informacjom o ofercie, klienci znacznie chętniej sięgną po proponowane przez Ciebie produkty, a to spowoduje wzrost konwersji i rozkręcenie sprzedaży. W każdym z opisów umieszczone zostaną słowa klucze związane z ofertą, przez co sklep będzie o wiele lepiej widoczny w wynikach wyszukiwania, wyświetlających się klientowi.
 • Bieżąca analiza wyników sklepu online.

 

Pozycjonowanie sklepu online to proces długotrwały. Osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania może zająć od kilku do kilkunastu miesięcy. Jednak działania powinny być kontynuowane, ponieważ sklepy konkurencyjne będą cały czas walczyły o lepszą pozycję.
Pozycjonowanie sklepu internetowego to jeden z podstawowych i najskuteczniejszych sposobów na jego wypromowanie. Dobra widoczność w wyszukiwarce daje szanse na pozyskanie nowych klientów i tym samym zwiększanie sprzedaży i zysku.

Cytat

Zadbaj o słowa kluczowe. Jeżeli witryna jest dobrze zoptymalizowana w kwestii wyszukiwarek internetowych, będzie się pojawiała na czołowych pozycjach przy wpisywaniu wielu słów kluczowych

Korzyści pozycjonowania sklepu online:

 • wzrost liczby odwiedzin,
 • wzmocnienie pozycji wśród konkurencji,
 • wzrost konwersji,
 • docieranie z ofertą do potencjalnych klientów,
 • większe uznanie i prestiż,
 • wzrost ruchu w sklepie online,
 • kreowanie wizerunku eksperta,
 • wzrost zainteresowania produktami ze sklepu.


Pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga dużego doświadczenia, wiedzy i praktyki. Warto więc powierzyć to zadanie profesjonalistom. Zapewniamy najwyższą jakość obsługi, koncentrując się na twoich potrzebach i celach. Pozycjonując Twój sklep internetowy opracujemy dla Ciebie najlepszą strategię SEO, dzięki której osiągniesz oczekiwane efekty. Korzystamy wyłącznie ze skutecznych i zaufanych metod pozycjonowania. Dzięki temu sklepy internetowe naszych klientów cieszą się dużym zaufaniem wśród robotów Google i plasują na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

Pozyskiwanie nowych klientów i intecnecie

Badania wykazują, że obszar e-commerce to najbardziej konkurencyjna strefa w gospodarce. Uzyskanie rozpoznawalności i objęcie pozycji lidera w branży wymaga podjęcia czynności, które te cele pomogą osiągnąć. W efekcie uda Ci się zdobyć nowych klientów oraz zarobić i wykreować założony wizerunek. Do najpopularniejszych, a za razem najskuteczniejszych, metod promocji, jakie zalecane są serwisom sprzedażowym, należy pozycjonowanie. Im wyższe miejsce w wyszukiwarce, tym większe są szanse, że klient odwiedzi Twój sklep, zapozna się z ofertą oraz dokona zakupu. Oraz że wróci.

 

Jednym z najefektywniejszych działań promocyjnych dla sklepu online jest pozycjonowanie. Im wyżej w wyszukiwarce będzie widoczny Twój sklep internetowy, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie zauważony przez klientów, którzy dokonają w nim zakupów. Zwiększymy sprzedaż w Twoim sklepie internetowym i pomożemy Ci pozyskać nowych klientów! Do działań pozycjonowanie sklepów należy głównie jest optymalizacja, tworzenie wartościowych oraz unikalnych opisów produktów. Zdobycie, a następnie utrzymanie czołowej pozycji w branży nie jest łatwym zadaniem — wymaga ono zastosowania szeregu działań, pracy wielu osób, ale efekt pozycjonowania będzie widoczny - wzrost ruchu na sklepie, zwiększenie sprzedaży.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego

Statystki wskazują, że nawet połowa zysków w sklepach on-line jest efektem ruchu organicznego. Najlepszym sposobem na zwiększenie ilości odwiedzin jest zadbanie o uzyskanie jak najwyższej pozycji strony www w wyszukiwarce. Aby tego dokonać, należy odpowiednio zaplanować strategię, a to wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. Jeśli nie bardzo wiesz od czego zacząć, a chcesz do sprawy podejść całkowicie profesjonalne, skorzystaj z pomocy fachowców.

 


Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu sklepu online?

 • wzrost konwersji,
 • zwiększenie ilości wartościowych odwiedzin,
 • wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania,
 • nowoczesny i opłacalny sposób promocji marki,
 • rozpoznawalność w Internecie.

 

01
Analiza potrzeb
Pierwszym etapem naszej współpracy jest dokładna analiza Twoich indywidualnych potrzeb, dzięki której obierzemy odpowiednią ścieżkę strategii marketingowej dla Twojego sklepu online. Kolejnym krokiem będzie ustalenie obowiązującego budżetu.
02
Optymalizacja
Pozycjonowanie zawsze rozpoczynamy od szczegółowej optymalizacji sklepu online — analizujemy budowę i działanie serwisu, naprawiamy lub usuwamy błędy, aby nasze przyszłego działania nie poszły na marne.
03
Słowa kluczowe
Aby osiągnąć dobrą pozycję w wyszukiwarce, skupiamy się na opracowywaniu oryginalnych treści uzupełnionych o słowa kluczowe dla produktów znajdujących się w asortymencie sklepu.
04
Wartościowe linki
Poprawiamy Twoją pozycję w Google, dzięki zbudowaniu mocnych i zaufanych źródeł odnośników linków, które będą docierać do Twoich potencjalnych klientów — zwiększą ruch na stronie sklepu i zbudują wiarygodność marki.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie działania są najskuteczniejsze w pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie strony www to działanie obejmujące działania na stronie www oraz poza nią (linkowanie, cytowanie adresu URL itp). Obecnie pozycjonowanie strony internetowej wymaga w pierwszej kolejności pełną oraz dokładną optymalizację strony www. Jakość strony pod kątem technicznym oraz merytorycznym to klucz do sukcesu lub porażki. Algorytm google ocenia czy strona jest wartościowa dla użytkownika czy nie - jeżeli nie będzie wartościowa to żadne działania SEO nie poprawią jej pozycji.  Najważniejsze działania w pierwszej fazie pozycjonowania to:

 • optymalizacja treści oraz nagłówków (menu, nawigacja, struktura strony www)

 • optymalizacja kodu html - title, description. mikrotagi, przyjazne adresy url

 • wartościowe unikalne treści skierowane do użytkownika, a nie do robotów 

 • optymalizacja grafik oraz innych elementów strony (wprowadzenie grafik w formacie webp)

Czy warto pozycjonować sklep internetowy?

Sklep internetowy działa i sprzedaje tylko i wyłącznie w internecie - dlatego zadbanie o jego widoczność oraz pozycje są kluczowymi działaniami. Bez pozycjonowania (optymalizacja, content marketing, linkowanie) sklep nie będzie sprzedawał i generował zysków.  Odpowiedz na pytanie "czy warto lub czy trzeba pozycjonować sklep internetowy" jest jedna: TAK! 

Każdy sklep jest inny jak również branża w jakiej działa - pozycjonowanie sklepu internetowego to nie tylko linkowanie - to również optymalizacja treści, optymalizacja opisów produktów oraz całego procesy zakupu. Sklepy z małą ilością produktów trzeba optymalizować pod każdym kątem (SEO oraz UX) i wspierać mediami społecznościowymi. Duże sklepy trzeba optymalizować oraz linkować.  Nie ma jednej strategii pozycjonowania sklepów internetowych. Każdy sklep internetowy wymaga indywidualnego podejścia.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Koszt pozycjonowania sklepu online w każdym przypadku to indywidualna wycena. Nie da się podać jednej ceny za usługę pozycjonowanie sklepu. Każdy sklep internatowy jest inny, wymaga innej pracy oraz więcej lub mniej godzin pracy.  Strategię cenową jaką praktykujemy to podanie szacunkowego budżetu klientowi i dostosowanie się to jego możliwości finansowych.

Ile czasu trwa pozycjonowanie sklepu internetowego?

Widoczne efekty są po 3 - 6 miesiącach w zależność od stopnia i intensywności działań. Bardzo ważną kwestią jest to jak szybko wyszukiwarka Google będzie indeksowała zmiany w sklepie ponieważ pierwsze i najważniejsze działania to optymalizacja sklepu internetowego oraz budowa wartościowych treści połączone z strategią budowania linków 

Pozycjonowanie sklepu - samodzielnie czy agencja?

Proces pozycjonowanie sklepu internetowego to nie jest już tylko hurtowe pozyskiwanie  linków. Obecnie pozycjonowanie to głównie optymalizacja kodu sklepu. struktury sklepu, nawigacji oraz co najważniejsze treści. Cały proces wymaga zaangażowania nie mniej niż 3 - 4 specjalistów: analityk, pozycjoner, copywriter itp. Zatrudnienie Agencji SEO do tego celu gwarantuje, że wszystkie działania będą realizowane jednocześnie i na wysokim poziomie. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiedzialność - Agencja nigdy nie mogła powiedzieć, że czegoś nie jest w stanie zrobić - zadaniem Agencji SEO jest kompleksowa obsługa z zakresu pozycjonowania, optymalizacji oraz content marketingu.

Czy pozycjonujemy sklepy internetowe zbudowane przez inne firmy?

Zajmujemy się kompleksową obsługą sklepów internetowych. Największe możliwości daje nam pozycjonowanie sklepów naszego autorstwa, które budujemy w oparciu o nasz własny system sprzedaży online. Własna platforma e-commerce to nieograniczone męczliwości rozbudowy, optymalizacja oraz integracji. Pomimo tego skutecznie pozycjonujemy oraz obsługujemy zewnętrzne sklepy. Zajmujemy sie pozycjonowaniem sklepów:

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Linea to firma zajmująca się sprzedażą, wynajmem, jak również serwisowaniem maszyn czyszczących. Dystrybutor urządzeń czyszczących korzysta z usługi profesjonalnego hostingu, pozycjonowania oraz marketingu internetowego. Dla marki Linea rozbudowaliśmy również stronę www, którą dopasowaliśmy do aktualnych...

Aby wzmocnić pozycję marki Hensfort w Internecie, zaoferowaliśmy firmie usługi marketingu internetowego. Prowadzone przez nas działania promocyjne przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedaży. Dla producenta okien i drzwi energooszczędnych Hensfort zbudowaliśmy profesjonalną stronę internetową wraz z konfiguratorami online.

Dla Firmy Hasborg - zbudowaliśmy stronę www dla producenta linii produkujących ciastka. Z Hasborg współpracujemy od ponad 10 lat obsługując stronę www oraz skutecznie pozycjonując stronę www w wyszukiwarce google .

Zakres działań - strona www, budowa sklepu on-line, marketing internwtowy, pozycjonowanie.  Dla DMD Tonery Rzeszów zbudowaliśmy stronę www dla producenta Tonerów, oraz  stworzyliśmy sklep internetowy. Współpracujemy od ponad 5 lat w zakresie...

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www medycznej - Hyper Pulse Imeso
A.L.T Hyper Pulse
Strony www
Whiteberg
Strony www
Realizacja sklepu internetowego Artelito
Artelito
Sklepy online
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www