Projektowanie logo

Profesjonalne projektowanie logotypów oraz logo

Logo to niezwykle ważny element istnienia każdej marki, ponieważ jest odpowiedzialny za jej identyfikację wizualną. To właśnie ono wyróżnia daną firmę na tle innych i oddaje charakter prowadzonej działalności. Logo ma duży wpływ na rozpoznawalność marki wśród grupy docelowej, dlatego warto jego zaprojektowanie zlecić grafikom. Zaprojektowanie logo w profesjonalny i atrakcyjny sposób wymaga zmysłu estetycznego, znajomości charakteru prowadzonej działalności i potencjalnego klienta oraz odpowiednich umiejętności graficznych. Nasi specjaliści mogą stworzyć dla Twojej marki wyjątkowe i unikalne logo, które sprawi, że będzie ono przyciągać spojrzenia i zapadać w pamięć.

Księga znaków

Księga znaków

Projektujemy logo z księgą znaków - klient ma do wyboru: podstawowo oraz rozszeżona księga znaków. Określamy obszar zastosowania loga, kreację na kolorach, obiektach, pojazdach itp. 

Branding

Branding

Logo, księga znaków oraz Branding - tworzymy pełną idetyfikację wizualna logo, przygotowujemy logo do wersji elektronicznej oraz drukowanej.

Media społecznościowe

Media społecznościowe

Przygotowujemy logo do publikacji na mediach społecznościowych takich jak: Facebook, Instagram, Twiter, Linkedin itp. Każdy serwis wymaga unikalnego loga popasowanego do ich specyfikacji. 

Elementy projektowania logo

Logo może charakteryzować się różnym wyglądem i postacią. Zwykle logo składa się z dwóch elementów:

 • sygnetu - elementu graficznego,
 • logotypu - nazwy firmy.

Zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku istnieją logo, które składają się wyłącznie z jednego z wymienionych elementów i cieszą się olbrzymią popularnością. Dlatego jednoznacznie nie da się określić, jak należy zaprojektować logo, aby w pełni wypełniło swoje zadanie i odniosło sukces. Najwięcej zależy od samego w sobie projektu - jego unikalności, estetyki i oddanego charakteru marki.

Cytat

Logo buduje wizerunek firmy - jest pierwszym krokiem w identyfikacji firmy 

Cechy dobrego logo

Nie da się ukryć, że to właśnie oczy najpierw oceniają Twój biznes, a dopiero później mózg skupia się na innych zagadnieniach. Jedno spojrzenie może więc zdecydować zarówno o sukcesie Twojej marki, jak i jej porażce w oczach potencjalnego klienta. Dlatego tak niezmiernie ważne jest, aby logo było dobrze zaprojektowane i zapadało w pamięć. Mimo że nie da się jednoznacznie określić, jak powinno być zbudowane dobre logo, można wyróżnić jego kilka podstawowych cech:

 • prostota - zbyt skomplikowane logo nie zapada w pamięć. Dużo bardziej skuteczny jest łatwy w odbiorze projekt;
 • czytelność - wykorzystany symbol powinien być jasny dla potencjalnego klienta, a treści dobrze widoczne. Ważne jest, aby wszystkie elementy składające się na logo dobrze ze sobą współgrały;
 • estetyka - wygląd jest kluczowy dla pamięci odbiorcy;
 • rozpoznawalność - projekt powinien przyciągać uwagę już na pierwszy rzut oka, ponieważ konkurencja firm walczących o każde spojrzenie odbiorcy jest naprawdę olbrzymia;
 • nawiązanie do rodzaju działalności - sprawia, że odbiorca będzie mógł łatwo połączyć logo z proponowanymi przez daną firmę usługami.

Zaprojektujemy dla Ciebie ponadczasowe logo

Nasi profesjonalni graficy mogą stworzyć dla Twojej marki unikalne i estetyczne logo, które sprawi, że Twój biznes będzie się wyróżniał na tle konkurencji. Wiedza i doświadczenie pozwalają naszym specjalistom na zaprojektowanie logo niemal z każdej branży. Zaprojektowana koncepcja będzie brała pod uwagę zarówno Twoje indywidualne spojrzenie, jak i upodobania potencjalnych klientów.

Na naszą ofertę składa się również redesign logo, za którego sprawą firma odświeży swój wizerunek. Jest to niezwykle przydatna możliwość, ponieważ zarówno marki, jak i ich klienci cały czas się zmieniają. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na indywidualne podejście do tematu i realizację na jak najwyższym poziomie.

FAQ Pytanie i Odpowiedz

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszej Agencji Interaktywnej.
Lista pytań i odpowiedzi odpowiada temu o co najczęściej pytają klienci. FAQ ma za zadanie rozwiać wszystkie wątpliwości oraz edukować klientów :)

Mamy nadzieję, że nasze FAQ przekona Państwa do ARGONIUM i skorzystania z naszych usług - Zapraszamy do kontaktu!

Co to jest logo?

Logo to unikatowa i wyjątkowa forma graficzna, która jest znamienna wyłącznie dla danej marki. Logo ma za zadanie wyróżniać konkretną firmę bądź organizację na tle innych, występując w postaci znaku, specjalnie zaprojektowanego napisu lub innej formy graficznej. Najczęściej logo tworzą dwa elementy - sygnet oraz logotyp. Zdarza się jednak, nawet spośród najbardziej cenionych marek na świecie, że logo występuje wyłącznie w jednej z tych form.

Logo odpowiada za identyfikację wizualną konkretnej firmy, wyróżniając ją na tle konkurencji i oddając jej specyfikę. Profesjonalne logo jest czytelne, estetyczne, niezbyt skomplikowane i nawiązuje do usług świadczonych przez daną markę. Nasi zdolni i kreatywni graficy mogą stworzyć dla Twojego biznesu logo, które będzie przyciągać spojrzenia i zapadać w pamięć.

Co to jest logotyp?

Bardzo często się zdarza, że terminy "logo" i "logotyp" są używane zamiennie. Jednak w rzeczywistości oznaczają dwa różne pojęcia. Logotyp to specjalnie zaprojektowany i wystylizowany zapis nazwy firmy, który stanowi jeden z dwóch elementów logo. Logotyp jednocześnie może istnieć samoistnie i w takiej sytuacji rzeczywiście bywa zastępowalny przez słowo "logo".

Samo wykorzystanie logotypu jako znaku rozpoznawczego marki niekoniecznie musi być mniej skuteczne. Takie rozwiązanie zastosowała choćby firma Google, która jest ceniona i rozpoznawalna na całym świecie.

Co to jest znak towarowy?

Znak towarowy to forma graficzna, dźwiękowa lub przestrzenna, która wykorzystywana jest na olbrzymią skalę w handlu. Służy identyfikacji produktów należących do danego przedsiębiorcy, będąc charakterystycznym tylko dla nich i wyróżniając je na tle innych. Znak towarowy może być przedmiotem ochrony prawnej, jednak musi spełnić określone wymogi - przede wszystkim rejestrację w odpowiednim urzędzie.

Jako że znak towarowy odpowiada za identyfikację produktów, warto zadbać o to, by zapadał w pamięć poprzez chwytliwą melodię lub charakterystyczny i estetyczny symbol.

Co to jest księga znaków?

Księga znaków jest inaczej nazywana księgą identyfikacji wizualnej, ponieważ stanowi oficjalny zapis jej założeń oraz poszczególnych kształtujących ją elementów. Księga znaków określa wszelkie elementy identyfikacji wizualnej danej marki, sposoby z nich korzystania oraz przyświecające im zasady. W myśl tych wytycznych możemy stworzyć dla Twojego biznesu księgę identyfikacji wizualnej, która uwzględnia zakres korzystania z logo, jego kreację na poszczególnych obiektach, wygląd na danych kolorach i inne.

Nasi klienci mają do wyboru dwa warianty księgi znaków - podstawowy lub rozszerzony.

Ile kosztuje zaprojektowanie logo?

Logo pełni olbrzymie znaczenie w istnieniu danej marki, dlatego warto zlecić jego zaprojektowanie profesjonalnym grafikom, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Nasi utalentowani i kreatywni graficy mogą stworzyć dla Twojego biznesu unikalne logo, które będzie spełniało wszystkie wymogi, aby nazwać je profesjonalnym, unikatowym i zapadającym w pamięć. Średni koszt takiej usługi wynosi ok. 1000 zł.

Zadbanie o posiadanie profesjonalnego i ponadczasowego logo to inwestycja, która przełoży się na rozpoznawalność Twojej marki.

Z jakich elementów składa się logo?

Logo składa się z różnych elementów, które razem tworzą jego ostateczny wygląd. Oto niektóre z podstawowych elementów, które często można znaleźć w logo:

 • Graficzny znak lub symbol: To wizualny element logo, który jest jego główną rozpoznawalną częścią. Może to być abstrakcyjny znak, ikona, obrazek lub uproszczony rysunek.

 • Nazwa lub tekst: Często logo zawiera nazwę firmy, marki lub organizacji. To może być napisane specyficznym fontem lub stylem, aby nadać logo unikalny charakter.

 • Kolor: Kolorystyka jest ważnym elementem logo. Wybór odpowiednich kolorów może wpływać na percepcję marki i przekazywać pewne emocje.

 • Typografia: Jeśli logo zawiera tekst, odpowiednio dobrana czcionka ma duże znaczenie. Czcionka może być prosta, elegancka, zabawna itp., aby odzwierciedlić charakter firmy.

 • Proporcje i kompozycja: Logo powinno mieć odpowiednie proporcje i zbalansowaną kompozycję, aby było czytelne i estetycznie atrakcyjne.

 • Powtarzalność: Dobre logo powinno być łatwe do powielania na różnych nośnikach, od druku po strony internetowe.

 • Unikalność: Istotne jest, aby logo było unikalne i wyróżniało się spośród innych, co pomaga budować rozpoznawalność marki.

 • Skalowalność: Logo powinno być skalowalne bez utraty jakości, aby można je było wykorzystać w różnych rozmiarach i formatach.

 • Relewantność: Logo powinno odzwierciedlać wartości, misję i branżę, z którą związana jest firma lub organizacja.

 

Tworzymy logo tak , aby odbiorca miałał świadomość, że wszytkie elementy logo współpracują, aby stworzyć spójny, pamiętny i reprezentatywny wizerunek firmy lub marki. Warto podkreślić, że projektowanie logo to proces wymagający uwzględnienia wielu czynników i oddziaływania na percepcję odbiorców.

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

CARPATHIA CONSULTING GROUP istnieje na rynku od 2009 roku i cieszy się uznaniem jako ceniony partner w dziedzinie pozyskiwania środków. Bogate doświadczenie oraz ekspertyza, są owocem wieloletniej pracy  założyciela, Piotra Fularza, oraz zgranego zespołu CCG, który aktywnie działa w tej sferze od 2003 roku. Firma stanowi bezsporne centrum kompetencji w obszarze...

Firma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal Warszawa obiekty obejmują praktycznie każdy sektor budowlany: ogólny, drogowy, przemysłowy,...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Zaprojektowanie logo dla firmy geologicznej
G&G Wiercenia
Identyfikacja wizualna
Identyfikacja wizualna dla firmy STELMET
Stelmet
Identyfikacja wizualna
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www
Realizacja strony internetowej dla Maxton Design
Maxton Design
Strony www