Projektowanie logo

Profesjonalne projektowanie logotypów oraz logo

Logo to niezwykle ważny element istnienia każdej marki, ponieważ jest odpowiedzialny za jej identyfikację wizualną. To właśnie ono wyróżnia daną firmę na tle innych i oddaje charakter prowadzonej działalności. Logo ma duży wpływ na rozpoznawalność marki wśród grupy docelowej, dlatego warto jego zaprojektowanie zlecić grafikom. Zaprojektowanie logo w profesjonalny i atrakcyjny sposób wymaga zmysłu estetycznego, znajomości charakteru prowadzonej działalności i potencjalnego klienta oraz odpowiednich umiejętności graficznych. Nasi specjaliści mogą stworzyć dla Twojej marki wyjątkowe i unikalne logo, które sprawi, że będzie ono przyciągać spojrzenia i zapadać w pamięć.

Księga znaków

Księga znaków

Projektujemy logo z księgą znaków - klient ma do wyboru: podstawowo oraz rozszeżona księga znaków. Określamy obszar zastosowania loga, kreację na kolorach, obiektach, pojazdach itp. 

Branding

Branding

Logo, księga znaków oraz Branding - tworzymy pełną idetyfikację wizualna logo, przygotowujemy logo do wersji elektronicznej oraz drukowanej.

Media społecznościowe

Media społecznościowe

Przygotowujemy logo do publikacji na mediach społecznościowych takich jak: Facebook, Instagram, Twiter, Linkedin itp. Każdy serwis wymaga unikalnego loga popasowanego do ich specyfikacji. 

Elementy projektowania logo

Logo może charakteryzować się różnym wyglądem i postacią. Zwykle logo składa się z dwóch elementów:

  • sygnetu - elementu graficznego,
  • logotypu - nazwy firmy.

Zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku istnieją logo, które składają się wyłącznie z jednego z wymienionych elementów i cieszą się olbrzymią popularnością. Dlatego jednoznacznie nie da się określić, jak należy zaprojektować logo, aby w pełni wypełniło swoje zadanie i odniosło sukces. Najwięcej zależy od samego w sobie projektu - jego unikalności, estetyki i oddanego charakteru marki.

Cytat

Logo buduje wizerunek firmy - jest pierwszym krokiem w identyfikacji firmy 

Cechy dobrego logo

Nie da się ukryć, że to właśnie oczy najpierw oceniają Twój biznes, a dopiero później mózg skupia się na innych zagadnieniach. Jedno spojrzenie może więc zdecydować zarówno o sukcesie Twojej marki, jak i jej porażce w oczach potencjalnego klienta. Dlatego tak niezmiernie ważne jest, aby logo było dobrze zaprojektowane i zapadało w pamięć. Mimo że nie da się jednoznacznie określić, jak powinno być zbudowane dobre logo, można wyróżnić jego kilka podstawowych cech:

  • prostota - zbyt skomplikowane logo nie zapada w pamięć. Dużo bardziej skuteczny jest łatwy w odbiorze projekt;
  • czytelność - wykorzystany symbol powinien być jasny dla potencjalnego klienta, a treści dobrze widoczne. Ważne jest, aby wszystkie elementy składające się na logo dobrze ze sobą współgrały;
  • estetyka - wygląd jest kluczowy dla pamięci odbiorcy;
  • rozpoznawalność - projekt powinien przyciągać uwagę już na pierwszy rzut oka, ponieważ konkurencja firm walczących o każde spojrzenie odbiorcy jest naprawdę olbrzymia;
  • nawiązanie do rodzaju działalności - sprawia, że odbiorca będzie mógł łatwo połączyć logo z proponowanymi przez daną firmę usługami.

Zaprojektujemy dla Ciebie ponadczasowe logo

Nasi profesjonalni graficy mogą stworzyć dla Twojej marki unikalne i estetyczne logo, które sprawi, że Twój biznes będzie się wyróżniał na tle konkurencji. Wiedza i doświadczenie pozwalają naszym specjalistom na zaprojektowanie logo niemal z każdej branży. Zaprojektowana koncepcja będzie brała pod uwagę zarówno Twoje indywidualne spojrzenie, jak i upodobania potencjalnych klientów.

Na naszą ofertę składa się również redesign logo, za którego sprawą firma odświeży swój wizerunek. Jest to niezwykle przydatna możliwość, ponieważ zarówno marki, jak i ich klienci cały czas się zmieniają. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na indywidualne podejście do tematu i realizację na jak najwyższym poziomie.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest logo?

Logo to unikatowa i wyjątkowa forma graficzna, która jest znamienna wyłącznie dla danej marki. Logo ma za zadanie wyróżniać konkretną firmę bądź organizację na tle innych, występując w postaci znaku, specjalnie zaprojektowanego napisu lub innej formy graficznej. Najczęściej logo tworzą dwa elementy - sygnet oraz logotyp. Zdarza się jednak, nawet spośród najbardziej cenionych marek na świecie, że logo występuje wyłącznie w jednej z tych form.

Logo odpowiada za identyfikację wizualną konkretnej firmy, wyróżniając ją na tle konkurencji i oddając jej specyfikę. Profesjonalne logo jest czytelne, estetyczne, niezbyt skomplikowane i nawiązuje do usług świadczonych przez daną markę. Nasi zdolni i kreatywni graficy mogą stworzyć dla Twojego biznesu logo, które będzie przyciągać spojrzenia i zapadać w pamięć.

Co to jest księga znaków?

Księga znaków jest inaczej nazywana księgą identyfikacji wizualnej, ponieważ stanowi oficjalny zapis jej założeń oraz poszczególnych kształtujących ją elementów. Księga znaków określa wszelkie elementy identyfikacji wizualnej danej marki, sposoby z nich korzystania oraz przyświecające im zasady. W myśl tych wytycznych możemy stworzyć dla Twojego biznesu księgę identyfikacji wizualnej, która uwzględnia zakres korzystania z logo, jego kreację na poszczególnych obiektach, wygląd na danych kolorach i inne.

Nasi klienci mają do wyboru dwa warianty księgi znaków - podstawowy lub rozszerzony.

Co to jest logotyp?

Bardzo często się zdarza, że terminy "logo" i "logotyp" są używane zamiennie. Jednak w rzeczywistości oznaczają dwa różne pojęcia. Logotyp to specjalnie zaprojektowany i wystylizowany zapis nazwy firmy, który stanowi jeden z dwóch elementów logo. Logotyp jednocześnie może istnieć samoistnie i w takiej sytuacji rzeczywiście bywa zastępowalny przez słowo "logo".

Samo wykorzystanie logotypu jako znaku rozpoznawczego marki niekoniecznie musi być mniej skuteczne. Takie rozwiązanie zastosowała choćby firma Google, która jest ceniona i rozpoznawalna na całym świecie.

Ile kosztuje zaprojektowanie logo?

Logo pełni olbrzymie znaczenie w istnieniu danej marki, dlatego warto zlecić jego zaprojektowanie profesjonalnym grafikom, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Nasi utalentowani i kreatywni graficy mogą stworzyć dla Twojego biznesu unikalne logo, które będzie spełniało wszystkie wymogi, aby nazwać je profesjonalnym, unikatowym i zapadającym w pamięć. Średni koszt takiej usługi wynosi ok. 1000 zł.

Zadbanie o posiadanie profesjonalnego i ponadczasowego logo to inwestycja, która przełoży się na rozpoznawalność Twojej marki.

Co to jest znak towarowy?

Znak towarowy to forma graficzna, dźwiękowa lub przestrzenna, która wykorzystywana jest na olbrzymią skalę w handlu. Służy identyfikacji produktów należących do danego przedsiębiorcy, będąc charakterystycznym tylko dla nich i wyróżniając je na tle innych. Znak towarowy może być przedmiotem ochrony prawnej, jednak musi spełnić określone wymogi - przede wszystkim rejestrację w odpowiednim urzędzie.

Jako że znak towarowy odpowiada za identyfikację produktów, warto zadbać o to, by zapadał w pamięć poprzez chwytliwą melodię lub charakterystyczny i estetyczny symbol.

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.
Poznaj nasze Realizacje
Sklep internetowy z częściami do elektronarzędzi  Mikron
Mikron
Sklepy online
Realizacja strony internetowej Folwark Center Rzeszów
Folwark Center
Strony www
Realizacja strony www dla developera Kenomi
Kenomi Deweloper
Strony www
Realizacja strony internetowej TDF Rzeszów
TDF Rzeszów
Strony www
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online