Wyciąganie strony z filtra Google

Zwiększamy ruch z wyszukiwarek

Ruch organiczny na Twojej stronie internetowej nagle zmalał? Witryna spadła w wyszukiwarce Google? Serwis nie pokazuje się po wprowadzeniu pozycjonowanej frazy? Istnieje duże ryzyko, że stało się to na skutek nałożenia filtra czyli swego rodzaju kary Google, co jest efektem zaniedbania oraz nieprzestrzegania konkretnych wytycznych. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Zgłoś się do nas, a my dokładnie zbadamy przyczynę nałożenia filtra i problem ten naprawimy.

Analiza ruchu na stronie www

Analiza ruchu na stronie www

Analizujemy wykresy ruchu organicznego strony www / sklepu internetowego w maksymalnym okresie czasu i szukamy krytycznego momentu spadku wejść z wyszukiwarki Google. Ruch porównujemy do konkurencyjnych stron.

Analiza linków przychodzących

Analiza linków przychodzących

Sprawdzamy jakie domeny linkują do strony www / sklepu internetowego. Linki przychodzące mają duże znaczenie - zbyt duża ilość linków w krótkim czasie możne spowodować nałożenie filtra na hasła/domenę.

Analiza struktury strony oraz treści

Analiza struktury strony oraz treści

Dokładnie analizujemy stronę pod kątem linkowania wewnętrznego, sprawdzamy jak zbudowana jest nawigacja na stornie oraz dokładnie analizujemy wszytkie treści na stronie www / sklepie internetowym.

Po czym poznać, że na Twoją stronę internetową został nałożony filtr?

Google nieustannie aktualizuje i rozwija algorytmy wyszukiwarki. Pozwala to zapewnić użytkownikom sieci wysokiej jakości wyniki wyszukiwań. Celem udoskonaleń jest wyeliminowanie stron manipulujących rezultatami oraz spamu. Zadaniem filtra jest zapobieganie np. nieprawidłowej optymalizacji czy też nieodpowiedniego profilu linkowania. W efekcie tego znacznie zmaleje ruch organiczny, a pozycjonowanie z użyciem słów kluczowych nie będzie już tak skuteczne. To, jak bardzo pogorszą się pozycje, uzależnione jest w dużym stopniu od nas samych. Owszem, mogą one spaść chociażby poprzez zwykłą awarię serwera, zmianę domeny czy też wprowadzeniu zmian w treściach na stronie www. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, ze Google wykorzystuje dwa rodzaje filtrów - algorytmiczne i ręczne, przy czym aby się ich pozbyć, należy wdrożyć zupełnie różne działania naprawcze. 

Z wyszukiwarki korzystają obecnie miliardy ludzi na całym świecie. Google, chcąc zapewnić im wysoką jakość wyszukiwania stworzyło wytyczne, w celu wyeliminowania spamu i stron o niskiej wartości. Jeśli dostosujemy do nich witrynę, to jest duża szansa, że znajdzie się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Jest to niestety proces dość trudny, długofalowy i wymagający dużej ilości czasu oraz zaangażowania. Wiele osób z tego względu szuka dróg na skróty, aby wysoką pozycję osiągnąć szybciej i niskim wysiłkiem. Nadmierna optymalizacja strony, przesycenie treści słowami kluczowymi czy niewłaściwy profil linków to najczęstsze przewinienia, prowadzące do otrzymania przez Google kary w postaci filtra.

Cytat

Aby sprawdzić, czy spadek ruchu i pozycji jest wynikiem nałożenia kary, a nie awarią serwera lub zmianą treści na stronie, należy wziąć pod uwagę, że Google stosuje filtry ręczne i algorytmiczne. Przy każdym z nich należy postępować w inny sposób.

Spadła Ci ilość odwiedzin na stronie www?

Napisz do nas - sprawdzimy dokładnie Twoją stronę www i wdrożymy odpowienie działania.

Filtr google ręczny

W celu upewnienia się, że zmniejszenie ruchu i spadek pozycji spowodowane zostały przez nałożenie filtra ręcznego, a nie z innego powodu, należy zalogować się do Google Search Console i sprawdzić powiadomienia. Wszelkie potwierdzenia, że filtr ręczny został nałożony, znajdziemy właśnie tam. W powiadomieniach będą także informacje dotyczące tego, czy zaistniały problem dotyczy jedynie konkretnych podstron, czy też całego serwisu. Co ważne, już w treści powiadomienia będzie podany powód, za jaki została nałożona kara. Tym, za co Google najczęściej nakłada filtry, są przesadzona optymalizacja witryny lub nie najlepszej jakości linki wychodzące lub przychodzące. 
Jednym z etapów wyciągania serwisu z filtra ręcznego jest zastosowanie zmian zgodnych z wytycznymi Google. W przypadku, gdy kara została nałożona w wyniku stosowania nienaturalnych linków kierujących do strony, trzeba wówczas dokładnie je przeanalizować i zdecydować, które były tymi "trefnymi". Kolejnym krokiem jest zwrócenie się do właścicieli stron, na których znalazły się nasze odnośniki, aby je usunąć. Jeśli nie będzie możliwe pozbycie się wszystkich podejrzanych linków, wtedy można sięgnąć po narzędzie Disavow Links, które umożliwia zrzeknięcie się niechcianych linków. Co istotne, filtr może być również zostać użyty na linki ze strony wychodzące. W tej sytuacji także należy je jeszcze raz przeanalizować i upewnić się, że reklamowe linki mają atrybut no-folllow. Jeżeli przyczyną kary jest nadmierna optymalizacja, powinieneś sprawdzić witrynę w kontekście keyword stuffing, tj. sztucznego upychania wielu słów kluczowych. 
Możesz także spróbować poczekać, aż filtr Google po prostu wygaśnie. Jednak jest to nieco ryzykowne, bo postępowanie takie może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Jeżeli w tym okresie strona www nie zostanie poprawiona, kara się odnowi. W celu przyspieszenia tego procesu trzeba zwrócić się z prośbą o ponowne rozpatrzenie serwisu. We wniosku powinna być umieszczona informacja dotycząca tego, dlaczego filtr Googole został nałożony oraz jakie kroki zostały wykonane w celu naprawy strony internetowej. Odpowiedzi spodziewać się można w ciągu 7-30 dni od wystosowania prośby. W przypadku, gdy zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, po upływie około 7 dni zauważysz pierwsze oznaki mówiące o tym, że kara została zdjęta.

Filtr google algorytmiczny

Kara nakładana jest automatycznie. Jeżeli nie widzisz informacji o tym, że podjęte zostały działania ręczne, a mimo to pozycja i statystyki Twojej strony uległy pogorszeniu i nie mają związku z żadną awarią witryny, masz do czynienia właśnie z tym typem kary. Niestety nie da się cofnąć filtra dzięki wysłaniu prośby o ponowne rozpatrzenie serwisu. Trzeba wówczas przygotować historię działań, jakie miały miejsce na stronie, a także poza nią. Dzięki temu łatwiej będzie rozpoznać przyczynę kary o uda się podjąć odpowiednie działania korygujące. Po wprowadzeniu wszystkich zmian trzeba cierpliwie czekać na ich indeksację. 

Algorytm google Panda

Panda jest wprowadzonym w 2011 algorytmem, który służy spychaniu na niższe pozycji stron mających kiepskiej jakości treści. Oceniana jest głównie oryginalność treści, tj. czy zawartość nie jest skopiowana z innych serwisów oraz czy content na kolejnych podstronach nie powtarza się. Panda bierze pod uwagę także ilość tekstów. Serwisy posiadające dużo różnorodnych treści są pozycjonowane znacznie wyżej. Długie, unikatowe i merytoryczne artykuły czy wpisy znacznie zwiększają szansę na zajęcie wysokiego miejsca w wyszukiwarce Google. Panda wychwytuje czy treści nie są przesycone słowami kluczowymi. Jeżeli tak jest, filtr powinien zostać zdjęty po dodaniu odpowiedniej - jakościowej i unikatowej - treści.

Algorytm google Pingwin

Celem tego algorytmu jest obniżenie miejsca stron internetowych, do których prowadzi wysoka ilość kiepskiej jakości linków, które zostały pozyskane w nieprawidłowy sposób. Podejrzanie wzmożony przyrost liczby linków jest porównywane ze spamem. Google ocenia zarówno źródło linku oraz sam sposób jego pozyskania. Jeśli za każdym razem posługujesz się tą samą metodą, zostanie to odebrane negatywnie. W celu cofnięcia kary, należy pozbyć się linków uznanych za spam oraz polepszyć profil linków. 

 

Jeżeli zauważyłeś obniżenie pozycji Twojego serwisu internetowego - z chęcią Ci pomożemy. Wyciąganie strony www z filtra Google nie jest proste i aby tego dokonać, należy dysponować odpowiednimi narzędziami analizy i wiedzą praktyczną. Dlatego też warto skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Seonetium oferuje profesjonalny audyt SEO, dzięki któremu zdiagnozowana zostanie przyczyna kary, a także podjęte zostaną odpowiednie działania, które sprawią, że Twoja witryna znów będzie spełniać wytyczne Google. 

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Yachts and Boat to renomowany sprzedawca łodzi marek Banta i Nautic, oferujący najwyższej jakości produkty dla pasjonatów żeglarstwa. Firma wyróżnia się na rynku dzięki zaawansowanym konfiguratorom online, stworzonym przez Argonium, które umożliwiają klientom personalizację łodzi według indywidualnych potrzeb. Dzięki tym narzędziom, Yachts and Boat pozwala klientom...

Dla firmy Hensfort zbudowaliśmy nową stronę internetową, dzięki czemu możliwe było zwiększenie zasięgu firmy w przestrzeni internetowej. Na stronie www zostały również umieszczone specjalne konfiguratory online, które umożliwiają klientowi sprawniejsze wyszukanie produktów dostosowanych do jego indywidualnych...

Mikron to dystrybutor części zamiennych do elektronarzędzi, który również prowadzi serwis elektronarzędzi oraz maszyn przydatnych przy remontach i budowach. Dla Centrum Narzędziowego Mikron zbudowaliśmy profesjonalną stronę www, którą wyposażyliśmy w unikalne treści. Firmie Mikron zaproponowaliśmy także usługę...

Dla Siedliska Janczar zbudowalismy oraz obsługujemy stronę www oraz prowadzimy działania pozycjonowania. Siedlisko Janczar to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Siedlisko janczar jest przyjazne dla osób, które poszukują...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony internetowej Folwark Center Rzeszów
Folwark Center
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium