Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie inaczej nazywane jest metodą długiego ogona („long tail”). Polega ono na ustaleniu dla strony www długich, wielowyrazowych i nieraz skomplikowanych fraz, dzięki którym wzrasta odwiedzalność witryny. Najczęściej są one wyszukiwane przez użytkowników, zdecydowanych na konkretne usługi lub zakupy, stąd pozycjonowanie szerokie zwiększa konwersję na stronie. Można powiedzieć, że przyciąga ono tych klientów, którzy są na ostatnim etapie procesu decyzyjnego i tylko krok dzieli ich od wybrania akurat Twojej oferty.

Grupa fraz pozycjonowania z długiego ogona może wywołać nawet 80% ruchu z wyszukiwarki internetowej. To więc strategia pozycjonowania dla osób wymagających, które oczekują konkretnych oraz spersonalizowanych działań dających szybkie i konkretne rezultaty.

W szczególności pozycjonowanie szerokie jest zalecane dla sklepów internetowych, chociaż oczywiście jest ono tak samo efektywne w przypadku innych witryn. W przypadku sklepu online frazami często są nazwy produktów, ich cechy a nawet dane techniczne. Pomaga to znaleźć użytkownikowi konkretny produkt, na który jest on już zdecydowany. Najważniejsze więc, by sklep internetowy, który go oferuje znalazł się możliwie wysoko w rankingu wyszukiwarki.

Wykorzystanie nieograniczonej ilośc słów kluczowych generuje unikalny wartościowy ruch, który realnie przekłada się na sprzedaż w sklepie internetowym oraz zapytania z strony www

Kluczem do pozycjonowania szerokiego jest optymalziacja strony www, sklepu internetowego oraz treści. Treści są kluczowym elementem - optymalizujemy je pod kątem jakości oraz unikalności. 

Optymalizacja kosztów

Optymalizacja kosztów

Pozycjonowanie szerokie jest tańsze od klasycnego pozycjononowania gdzie jedyny nacisk kładzie sie na hasła. Pozycjonowanie szerokie bazuje na budownaiu ruchu, a nie pozycji w wyszukiwarce google.

Cytat

Pozycjonowanie szerokie zalecane jest zwłaszcza tym, którzy prowadzą złożone serwisy zawierające dużą ilość podstron. Skorzystają z niego też właściciele dużych sklepów on-line. Pozycjonowanie szerokie będzie skuteczne także dla serwisów branżowych, portali informacyjnych czy stron zawierających recenzje i opinie.

Czy warto pozycjonować długi ogon?

Badania wskazują, że nawet 80% wejść na daną stronę www ma miejsce dzięki zastosowaniu zwrotów długiego ogona. Tego typu opisy odnoszą się głównie konkretnych produktów i ich właściwości. Dla przykładu: w przypadku promowania sklepu oferującego ubrania męskie, pozycjonowanie zwykłe będzie zawierać krótkie frazy, np. " elegancka koszula". Pozycjonowanie szerokie znacznie rozwinie ten zwrot i w tym przypadku mógłby on wyglądać następująco "elegancka koszula bawełniana z kołnierzykiem włoskim w rozmiarze 43". Użytkownik, który wpisze w wyszukiwarkę podobne zapytanie znacznie łatwiej odnajdzie Twój produkt. Dzięki pozycjonowaniu szerokiemu Twoja strona www będzie znajdować się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, co znacznie zwiększa szansę na to, że oferta dotrze do możliwie największej liczby zainteresowanych.

 

Jednak, aby pozycjonowanie szerokie mogło przynieść korzyści dla strony www, musi ona najpierw przejść proces optymalizacji. Na czym on polega? Optymalizacja to dokładna analiza strony oraz poprawa znajdujących się na niej błędów. Zakłada ona również sprawdzenie i dostosowanie treści serwisu pod kątem SEO. Wszystkie jego elementy muszą być unikatowe, w szczególności teksty, w których umieszczane są słowa kluczowe. Wyeliminowanie barier zaistniałych na witrynie wpływa na jej właściwą indeksację oraz późniejsze skuteczne działania promocyjne.

Pozycjonowanie szerokie wymaga również pozyskania wartościowych linków, które będą odwoływać się do naszej strony internetowej. Zazwyczaj pochodzą one z artykułów, komentarzy, innych stron www i blogów. Należy omijać tutaj niskiej jakości źródła i mało wiarygodne witryny.

Cytat

Celem stosowania pozycjonowania szerokiego jest zwiększenie ilości wartościowych odwiedzin na stronie www. Odbywa się to poprzez ulepszenie szerokiej listy kluczowych fraz

Co musisz widzieć o pozycjonowaniu długiego ogona?

Przed rozpoczęciem promowania za pomocą pozycjonowania szerokiego, należy dokonać optymalizacji strony internetowej. Działanie to polega na analizie kodu, struktury oraz szybkości działania witryny. Pozwala to wyłapać, naprawić i usunąć wszelkie błędy, które mogą powodować nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu lub trudności w pozycjonowaniu. Warto skupić się też na jakości treści znajdujących się na stronie. Ważne, by były to teksty różniące od siebie, oryginalne i pełne odpowiednich słów kluczowych - fraz odpowiedzialnych za poprawną indeksację witryny oraz zajmowanie przez nią danej pozycji w wyszukiwarce. Aby pozycjonowanie szerokie dało korzyści, trzeba też skupić się na wysokiej jakości linkach, które do konkretnej strony www kierują. Najczęściej znajdują się one na blogach, w komentarzach na forach czy w artykułach. Dbamy o to, aby pozyskiwać linki z dobrych źródeł. Dzięki temu nasze działania będą skuteczne, a Ty odnotujesz wzrost konwersji, sprzedaży i odwiedzin w swoim sklepie internetowym.

 

Jakie konkretne korzyści niesie pozycjonowanie szerokie?

 • szybsze efekty promocji niż w przypadku pozycjonowania na frazy ogólne,
 • wyraźną poprawę indeksacji witryny,
 • wzrost jej widoczności w sieci i ilości wartościowych odwiedzin,
 • zwiększenie konwersji,
 • mniejszy współczynnik odrzuceń.


Współpraca z Agencją Interaktywną Argonium obejmuje następujące etapy:

 

 • analizę potrzeb Klienta i dostosowanie do nich oferty,
 • ustalenie zakresu działań oraz przygotowanie wyceny,
 • audyt strony i jej optymalizację,
 • link building (budowanie linków do strony www),
 • raport, analizę zmian i sugestie co do dalszego funkcjonowania serwisu.


Zastanawiasz się czy pozycjonowanie szerokie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Skontaktuj się z nami! Doradzimy jak możesz osiągnąć sukces w internecie.

FAQ Pytanie i Odpowiedz

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszej Agencji Interaktywnej.
Lista pytań i odpowiedzi odpowiada temu o co najczęściej pytają klienci. FAQ ma za zadanie rozwiać wszystkie wątpliwości oraz edukować klientów :)

Mamy nadzieję, że nasze FAQ przekona Państwa do ARGONIUM i skorzystania z naszych usług - Zapraszamy do kontaktu!

Jakie działania są najskuteczniejsze w pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie strony www to działanie obejmujące działania na stronie www oraz poza nią (linkowanie, cytowanie adresu URL itp). Obecnie pozycjonowanie strony internetowej wymaga w pierwszej kolejności pełną oraz dokładną optymalizację strony www. Jakość strony pod kątem technicznym oraz merytorycznym to klucz do sukcesu lub porażki. Algorytm google ocenia czy strona jest wartościowa dla użytkownika czy nie - jeżeli nie będzie wartościowa to żadne działania SEO nie poprawią jej pozycji.  Najważniejsze działania w pierwszej fazie pozycjonowania to:

 • optymalizacja treści oraz nagłówków (menu, nawigacja, struktura strony www)

 • optymalizacja kodu html - title, description. mikrotagi, przyjazne adresy url

 • wartościowe unikalne treści skierowane do użytkownika, a nie do robotów 

 • optymalizacja grafik oraz innych elementów strony (wprowadzenie grafik w formacie webp)

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Aby wzmocnić pozycję marki Hensfort w Internecie, zaoferowaliśmy firmie usługi marketingu internetowego. Prowadzone przez nas działania promocyjne przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedaży. Dla producenta okien i drzwi energooszczędnych Hensfort zbudowaliśmy profesjonalną stronę internetową wraz z konfiguratorami online.

Zakres działań - budowa strony www, marketing internetowy, pozycjonowanieobsługa techniczna, rozbudowa strony www.  Współpraca z Kliniką Medycyny Estetycznej Dr Parda polegała na stworzeniu funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie strony www. Skutecnie pozycjonujemy klinkię medycyny estetycznej w...

Zakres działań: Identyfikacja wizualna, marketing internetowy, pozycjonowanie lokalne, budowa profesjonalnej strony www opartej o autorski system CMS.  Folwark Center Rzeszów to kompleks budynków handlowo-usługowych zlokalizowanych w centrum osiedla Słocina w Rzeszowie. Folwark Center...

Zakres działań: rozbudowa, optymalizacja strony www, pozycjonowanie, marketing internetowy. Richd. Anders to producent drewna klajonego (półfabrykary produkcji okien), dla którego przeprowadziliśmy optymalizację strony www. Skutecznie budujemy świadomość marki z pomocą usługi marketingu...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
konfigurator online kostki brukowej
Konfigurator kostki
Strony www
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www
Strona www dla producenta urządzeń pakujących
LS Tech
Strony www
Realizacja strony internetowej dystrybutora mebli ID Point
ID Point
Strony www