Pozycjonowanie lokalne

Doskonała reklama strony www w mieście

Jaki jest cel pozycjonowania lokalnego? Głównym celem pozycjonowania lokalnego jest zwiększenie widoczności witryny na frazy związane dokładnie z tą lokalizacja w jakiej funkcjonuje dana firma. Działania SEO skupiają się wówczas na określonej dzielnicy lub mieście. Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania na rynku lokalnym jest szczególnie ważne dla firm działających stacjonarnie i świadczących usługi na danym obszarze.

 

Fraza może zawierać nazwę miasta, województwa, dzielnicy, a nawet konkretnej ulicy. Przykładem fraz lokalnych jest: Elektryk Rzeszów, fryzjer Olsztyn, kosmetyczka Wilanów, zegarmistrz Przemysłowa.

Użytkownicy wpisujący w wyszukiwarkę frazy lokalne są dużo bardziej skłonni do skorzystania z usług niż Ci, którzy posługują się frazami ogólnymi. Obecnie Wyszukiwarka Google określa nasze położenie (geolokalizacja). W odpowiedzi na zapytanie użytkownika generowane są wyniki z uwzględnieniem lokalizacji. Dzięki temu nawet małe firmy, dopiero startujące ze swoim biznesem, mają możliwość uzyskać wysokie wyniki w wyszukiwarkach, a tym samym stać się bardziej konkurencyjne.

Pozycjonowanie lokalne działania globalne

Pozycjonowanie wielu fraz

Pozycjonowanie wielu fraz

W pozycjonowaniu lokalnym ważne jest, aby pozycjonować całą ofertę. Pozycjonujemy zasze cały serwis. Nie ograniczamy się do kilku słów.

Lokalnie, ale wielowymiarowo

Lokalnie, ale wielowymiarowo

Współpracując z nami masz pewność, że zajmiemy się wynikami w mapach Google, wdrożymy optymalizacje, zajmiemy się marketingiem szeptanym.

Raportowanie pracy

Raportowanie pracy

Pierwszego dnia każdego miesiąca otrzymasz szczegółowy raport działań z poprzedniego miesiąca. Uwzględniamy w raporcie nawet osoby, które pracowały nad pozycjonowaniem danej strony.

Masz lokalną firmę i chcesz skutecznego pozycjonowania?

Napisz do nas, zadzwoń! Przygotujemy dla Ciebie ofertę na dopasowane dla Twojego budżetu pozycjonowanie lokalne. 

Pozycjonowanie lokalne wyprzedź konkurencję w Twoim mieście

Warto pamiętać o Google Moja Firma

pozycjonowaniu lokalnym bardzo ważną rolę odgrywa także kompletna wizytówka Google Moja Firma. Dzięki niej dane przedsiębiorstwo widoczne jest na mapie Google, a dodatkowo pozwala oszacować odległość jaka dzieli użytkownika od konkretnej firmy. Samo posiadanie wizytówki to jednak nie wszystko. Twój profil powinien być atrakcyjny i wyczerpujący. Trzeba na bieżąco aktualizować dane o firmie oraz dodawać grafiki i specjalne oferty. Pozycjonowanie w Google Maps umożliwia szybkie odnalezienie restauracji, baru, fryzjera itp. Dla lokalnych firm stanowi realną szansę na pozyskanie klientów nie tylko wśród mieszkańców danego miejsca, ale także przyjezdnych i turystów.

Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest opłacalne?

Wykorzystujemy pozycjonowanie lokalne do promowania stron www oraz usług o ograniczonym zasięgu. Docelowym odbiorcą naszych działań jest właściwa dla danego obszaru społeczność. Poprzez pozycjonowanie strony internetowej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych odbiorców Twoich produktów lub usług. Łącząc to z ich pozytywnymi opiniami i oceanami zdobywasz nie tylko nowych, ale też stałych klientów.

Właściwa optymalizacja strony najważniejszym krokiem w pozycjonowaniu regionalnym

Podobnie jak przy pozycjonowaniu ogólnopolskim, tak i w pozycjonoaniu lokalnym podstawą jest wprowadzenie optymalizacji na stronie internetowej. Tu ważna jest konkretna strategia obejmująca szereg działań uwzględniających między innymi słowa kluczowe, responsywność strony internetowej i jej poprawność w wersji mobilnej, ale także grafiki, unikalne i wartościowe treści, url-e . Błędy na stronie czy kopiowane z innych stron internetowych treść z góry skazują Cię na porażkę i nawet najlepsze działania promocyjne nie przyniosą oczekiwanych efektów. W Agencji Interaktywnej Argonium dokonamy szczegółowej analizy, dokładnie sprawdzając zawartość strony i usuniemy wszelkie błędy, które nie pozwalają, by Twój serwis osiągnął pełnię efektywności. Przygotujemy także wartościowe, unikalne treści dostosowując je pod kątem użytkowników oraz SEO. Zoptymalizujemy także nagłówki, metatagi i umieścimy w nich odpowiednie frazy kluczowe. Dzięki naszym działaniom Twoja strona www  będzie lepiej widoczna dla użytkowników.

Cytat

Pozycjonowanie lokalne jest najtańszą formą reklamy. Klienci szukają firm i usług w danym mieście. Wykorzystaj to w swoim biznesie!

Czy warto pozycjonować lokalną firmę?

Co zyskujesz decydując się na ofertę pozycjonowania lokalnego?

 • lepsze dotarcie do grupy docelowej
 • uzyskanie przewagi nad lokalną konkurencją
 • promocję firmy w okolicy
 • wzrost liczby wartościowych odwiedzin na stronie
 • wzrost konwersji

 

Etapy współpracy przy pozycjonownaiu lokalnym:

 • rozmowa z Klientem – analiza jego potrzeb biznesowych,
 • przygotowanie oferty – ustalenie działań oraz ich wycena,
 • audyt strony www oraz jej optymalizacja,
 • pozyskiwanie linków do pozycjonowania,
 • raport z przeprowadzonych działań – analiza oraz dalsze zalecenia.

Optymalizacja strony www i pozycjonowanie lokalne

Optymalizacja witryny jest niezbędna, jeśli chcesz, by pozycjonowanie lokalne przyniosło korzyści. Treści skopiowane z innych stron www oraz błędy mogą skutecznie utrudnić zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, a także sprawią, że zaplanowane strategie promocyjne nie przyniosą rezultatów. W Seonetium przeprowadzimy dokładną analizę Twojej strony. Usuniemy wszelkie błędy i usterki, które mogą przyczyniać się do tego, że Twoja strona www nie jest widoczna w wyszukiwarce.
Stworzymy unikatowe, wartościowe i poprawne treści, w których umieścimy właściwe kłowa klucze. Dzięki temu Twój serwis uzyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Zajmiemy się też pozyskiwaniem wartościowych linków, znajdujących się w znanych portalach, artykułach, oraz w opiniach i komentarzach na lokalnych forach dyskusyjnych.

pierwszy krok do skutecznego wypozycjonowania witryny

Pozycjonując każdy serwis dokonujemy również jego optymalizacji, ponieważ często błędy na stronie lub jej powielona treść uniemożliwiają osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, mimo nawet najskuteczniejszej promocji w sieci. Technetium wyszukuje i eliminuje bariery, które nie pozwalają na wykorzystanie maksymalnego potencjału witryny. Analizujemy dokładnie jej wszystkie składniki pod kątem SEO. Tylko wówczas można efektywnie pozycjonować stronę, kiedy jest ona w pełni funkcjonalna i poprawnie działa. Bez względu na rodzaj pozycjonowania optymalizacja serwisu staje się tutaj niezbędna. Pozycjonowanie lokalne również wymaga sprawnie działającej witryny z unikatową treścią.

Pozycjonowanie lokalne strony internetowej ma wiele korzyści. Należą do nich między innymi:

 • dokładne dotarcie do grupy docelowej,
 • promocja firmy w regionie,
 • przewaga nad lokalną konkurencją,
 • wzrost liczby odwiedzin na stronie,
 • poprawa indeksacji strony oraz jej widoczności w wyszukiwarce,
 • zwiększenie konwersji.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie działania są najskuteczniejsze w pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie strony www to działanie obejmujące działania na stronie www oraz poza nią (linkowanie, cytowanie adresu URL itp). Obecnie pozycjonowanie strony internetowej wymaga w pierwszej kolejności pełną oraz dokładną optymalizację strony www. Jakość strony pod kątem technicznym oraz merytorycznym to klucz do sukcesu lub porażki. Algorytm google ocenia czy strona jest wartościowa dla użytkownika czy nie - jeżeli nie będzie wartościowa to żadne działania SEO nie poprawią jej pozycji.  Najważniejsze działania w pierwszej fazie pozycjonowania to:

 • optymalizacja treści oraz nagłówków (menu, nawigacja, struktura strony www)

 • optymalizacja kodu html - title, description. mikrotagi, przyjazne adresy url

 • wartościowe unikalne treści skierowane do użytkownika, a nie do robotów 

 • optymalizacja grafik oraz innych elementów strony (wprowadzenie grafik w formacie webp)

Pozycjonowanie lokalne czy szerokie ?

Pozycjonowanie lokalne polega na takim promowaniu serwisu, które ma na celu jego jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania powiązanych z daną lokalizacją. Dla strony www ustalane są frazy, które wiążą się bezpośrednio z obszarem działania firmy lub rynkiem docelowym. Wówczas użytkownicy przeglądarki mogą szybciej odnaleźć interesującą ich ofertę z danego województwa, dzielnicy, miasta, a nawet ulicy.

Google obecnie przygotowując dla użytkownika wyniki wyszukiwania używa narzędzia geolokalizacji. Wyszukiwarka automatycznie generuje odpowiedzi na zapytanie na podstawie naszej lokalizacji, nawet bez wskazania na konkretne miejsce we wpisywanych hasłach. Tym samym pozycjonowanie lokalne zyskuje jeszcze większe znaczenie, bo Google biorąc pod uwagę fraz z lokalizacją wybiera strony www do rankingu wyników wyszukiwania.

Istotnym narzędziem w pozycjonowaniu lokalnym jest także wizytówka Google Moja Firma. Dzięki niej firma jest widoczna na mapie Google. Wiele osób właśnie w ten sposób szuka konkretnych miejsc, instytucji czy firm, ponieważ jednocześnie pomaga to sprawdzić na mapie odległość oraz trasę do punktu docelowego. Ponadto pozycjonowanie w Google Maps, czyli pozycjonowanie na Mapach Google daje możliwość odnalezienia restauracji, aptek, banków, sklepów i innych placówek w danej okolicy. Google przygotowuje ich listę na bazie danych o lokalizacji użytkownika. Tym samym będąc nawet w innym mieście można szybko sprawdzić, gdzie znajdują się konkretne miejsca. To dodatkowa szansa dla lokalnych firm, by zdobyć klientów w postaci nie tylko mieszkańców regionu, ale też turystów i przyjezdnych.

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Dla dystrybutora Mikron stworzyliśmy profesjonalną stronę www, która pozwoli firmie zwiększyć zasięg sprzedaży części zamiennych do elektronarzędzi. Firmie zaoferowaliśmy również usługi z zakresu marketingu internetowego, które obejmują m.in. tworzenie treści na stronę www. Wspomniane działania...

Zakres działań: hosting, kolokacja serwerów, modernizacja strony www. Dla firmy Movitech zmodernizowaliśmy stronę www oraz świadczymy usługę kolokacji serwerów. Firmie Movitech zaproponowaliśmy również usługę pomocy technicznej oraz...

Dla Firmy Hasborg - zbudowaliśmy stronę www dla producenta linii produkujących ciastka. Z Hasborg współpracujemy od ponad 10 lat obsługując stronę www oraz skutecznie pozycjonując stronę www w wyszukiwarce google .

Zakres działań - strona www, budowa sklepu on-line, marketing internwtowy, pozycjonowanie.  Dla DMD Tonery Rzeszów zbudowaliśmy stronę www dla producenta Tonerów, oraz  stworzyliśmy sklep internetowy. Współpracujemy od ponad 5 lat w zakresie...

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony internetowej dystrybutora mebli ID Point
ID Point
Strony www
Strona www dla producenta okien
Hensfort
Strony www
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www