Konfiguratory

Tworzymy konfiguratory produktów online

Zapewnimy Ci profesjonalną usługę, dzięki której będziesz mógł dostosować każdy element serwisu internetowego do indywidualnych potrzeb firmy. Konfiguratory spełniają wiele istotnych funkcji na stronach www, ponieważ zachęcają do dokonania zakupu w sklepie online, czy do złożenia zamówienia u dystrybutora. Dzięki konfiguratorom ułatwisz konfigurację produktów w sklepach online, a także przyczynisz się do usprawnienia procesu dokonywania zakupów przez klienta. Oferowane przez naszą firmę konfiguratory ułatwią zaawansowane przeszukiwanie serwisu internetowego i dopasowanie towaru do indywidualnych preferencji każdego klienta.

 

Konfiguratory na stronach www pełnią wiele istotnych ról. Po pierwsze pozwalają na zakup produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Po drugie przekonują do dokonania zakupu w konkretnym sklepie lub zamówienia materiałów u producenta czy dystrybutora. Po trzecie uatrakcyjniają wygląd strony oraz wpływają na pozytywny wizerunek jej właściciela. Istnieją produkty takie jak podłogi,  dachy, mosty, panele grzewcze, opakowania itp., które wymagają skonfigurowania pod względem rozmiaru, a także innych, specyficznych parametrów. Poza tym konfiguratory doskonale nadają się również do zaawansowanego przeszukiwania zawartości serwisu czy planowania wydarzeń. Jednym słowem można dzięki nim dostosować do własnych potrzeb każdy produkt czy usługę.

Możliwości naszych konfiguratorów

Konfiguratory produktu

Konfiguratory produktu

Możliwość samodzielnej konfiguracji produktu przez klienta znacząco ułatwia proces zakupu. Konfigurator produktu to idealnie sprawdza się w sklepach, w których sprzedawane są niestandardowe produkty posiadające dużo atrybutów (szeroka gama kolorów, rozmiarów, lub wzorów tkanin). Zastosowanie konfiguratorów wpływa na usprawnienie oraz uatrakcyjnienie procesu zakupu.

Kalkulatory

Kalkulatory

Funkcja kalkulatora wprowadzona do sklepu online pozwoli przykładowo obliczyć wysokość rat, które trzeba będzie spłacić za kupiony produkt, czy przeliczyć wartości walutowe. Atutem kalkulatorów jest ich łatwa obsługa, a także sprawne i szybkie działanie, dzięki czemu klient praktycznie „od ręki” może otrzymać dokładną wycenę usługi lub towaru.

Integracja oprogramowania oraz baz danych pozwala na tworzenie szczegółowych raportów na podstawie danych pobranych z kilku systemów. Integracja B2B związana jest z możliwością zarządzania oraz przetwarzania informacji, a także wglądu do danych z jednego miejsca. Naszej firmie nie jest obca integracja programu CRM z naszymi systemami sprzedaży, która przyczynia się do optymalizacji i automatyzacji wszelkich procesów biznesowych.

Jakie korzyści niesie zastosowanie konfiguratora?

Nie tylko klienci dostrzegą plusy związane z korzystaniem z konfiguratorów produktów, ale również firmy, ponieważ są to elementy, które zwiększają przewagę nad standardowymi sklepami online i stronami www, na których klient nie może dostosować oferty do swoich indywidualnych potrzeb, a także musi samodzielnie dokonywać obliczeń związanych z potencjalnymi kosztami zakupu. Konfiguratory produktów są elementami, dzięki którym optymalizacji poddawany jest cały proces sprzedaży — firma otrzymuje gotowe zamówienia, które można od razu przekazać do realizacji. Konfiguratory sprzyjają możliwości sprzedaży nietypowych produktów, tj. rolet, żaluzji, podłóg, które wymagają podania dokładnych pomiarów w celu realizacji zamówienia — wykorzystując konfiguratory klienci osobiście dobierają parametry produktów, które można od razu przesłać w wersji online do dystrybutora lub podwykonawców. Konfigurator o intuicyjnym charakterze sprawi, że będzie można w pełni spersonalizować produkt — takie rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia sprzedaży, a także zadowolenia klienta.

Cytat

Tworzymy dedykowane konfiguratory on-line oraz aplikacje mobilne konfiguracji produktów.

Jakie konfiguratory online tworzymy ?

Budujemy konfiguratory internetowe produktów oraz usług. Posiadamy ogromne doświadczenie w projektownaiu i wdrażaniu konfiguratorów:

Rosnące wymagania użytkowników internetu

W Argonium zajmujemy się tworzeniem również narzędzi dedykowanych jakimi są konfiguratory. Wiemy, że funkcjonalność strony www czy sklepu online jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na wygodę korzystania z serwisu oraz przekonuje ich do dokonania zakupu w konkretnym miejscu czy skorzystania z danej oferty.

 

Strona www musi być w pełni funkcjonalna, by przyciągała użytkowników. W szczególności jeśli ma przekonać do skorzystania z danej oferty, konieczna staje się jej oryginalność i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Jednymi z takich rozwiązań są konfiguratory, które umożliwiają dopasowanie produktów do indywidualnych potrzeb. Konfiguratory pokazują jak będzie wyglądał produkt końcowy na podstawie podanych parametrów, obliczają jego koszt, a nawet ukazują wygląd. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyboru produktów nietypowych, wykonywanych na wymiar i według konkretnych wymagań klienta. W dodatku konfiguratory pomagają również w planowaniu wydarzeń czy usług transportowych. Konfiguratory mogą być wykorzystywane także do kreowania produktów takich jak vouchery, tworzone na stronie i generowane w wersji pdf. Tak naprawdę przydają się w każdej branży, wszędzie tam, gdzie ofertę chcemy dostosować do klienta, a proponowane produkty mają celnie trafić w jego oczekiwania, by był z nich w pełni zadowolony, a więc pozytywnie kojarzył markę z kompleksową ofertą i w przyszłości dokonał zakupu w tym samym miejscu.

Jakie korzyści dla firmy daje zastosowanie konfiguratora?

Przede wszystkim dostosowanie produktu do klienta pozwala na przewagę nad zwykłymi sklepami online czy stronami www z produktami i usługami, na podstawie których klient musi sam dokonywać obliczeń lub przeglądać wiele ofert, bez możliwości ich dostosowania do potrzeb. Wszyscy tak naprawdę szukamy najwygodniejszych metod zakupu i korzystamy z ofert takich firm, które dokładnie trafiają w nasze potrzeby. Stąd użycie konfiguratora na stronie pozwala zdecydowanie wyróżnić się na tle konkurencji. Narzędzia takie jak konfiguratory dają również możliwość sprzedawania przez internet produktów nietypowych np.: ogrodzeń, podłóg, schodów, które do tej pory wymagały zatrudniania fachowców do dokonywania pomiarów i projektowania ich ściśle według wymagań zleceniodawcy. Dziś tą rolę przejmują sami klienci wybierając osobiście parametry produktów, stąd zmniejsza się również potrzeba inwestowania w nową kadrę. Co ważne konfiguratory usprawniają także współpracę z dystrybutorami czy podwykonawcami, do których można od razu przesłać projekt w wersji online. Codzienne obowiązki stają się więc łatwiejsze, a klient jest w pełni zadowolony z otrzymanego produktu.

Te i inne zalety gwarantują konfiguratory wykonane w Argonium - zobacz nasze realizacje, które dotyczą firm z różnych branż i zobacz jak ogromne możliwości stwarzają konfiguratory na stronach www.

FAQ Pytanie i Odpowiedz

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszej Agencji Interaktywnej.
Lista pytań i odpowiedzi odpowiada temu o co najczęściej pytają klienci. FAQ ma za zadanie rozwiać wszystkie wątpliwości oraz edukować klientów :)

Mamy nadzieję, że nasze FAQ przekona Państwa do ARGONIUM i skorzystania z naszych usług - Zapraszamy do kontaktu!

W jakich branżach stosuje się konfiguratory produktów?

Konfiguratory produktów / usług można zastosować praktycznie w każdej branży. Najczęściej konfiguratory wykorzystywane są prze klientów oferujących usługi: sprzedawca / producent okien, sprzedawca / producent mebli, producent mostów, sprzedawca / producent odzieży, sprzedawca / producent kostki brukowej, sprzedawca / producent rynien , dachów, sprzedawca / producent ogrodzeń itp

Jak działa konfigurator?

Konfigurator działa jako aplikacja internetowa w przeglądarce komputera / telefonu / tabletu. Zazwyczaj konfigurator pracuje jako podstrona w obrębie strony lub sklepu. Konfigurator może być zintegrowany z bazą produktów w sklepie internetowym i pełnić funkcję alternatywnej możliwości sprzedaży produktów.  Standardowy konfigurator działa na zasadzie wizualizacji docelowego produktu w taki sposób aby przedstawić go w najbardziej rzeczywisty sposób.

 

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Firma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal Warszawa obiekty obejmują praktycznie każdy sektor budowlany: ogólny, drogowy, przemysłowy,...

Współpraca z Meble Ada polegała na rozbudowie sklepu online, dzięki czemu możliwe było zwiększenie zasięgu sprzedaży mebli na znacznie większą skalę. Z oferowanych usług firma Meble Ada korzysta również ze wsparcia technicznego oraz hostingu, dzięki...

Kompleksowo współpracujemy z firmą Rad-Pol. Zbudowaliśmy profesjonalną stronę www dla firmy meblowej, rozwijamy oraz optymalizujemy sklep internetowy. Dodatkowo zajmujemy się kompleksową usługą pozycjonowania strony www oraz sklepu. 

Zakres działań - marketing internetowy, budowa sytemu Intranet, umowa SLA. Z firmą SHARP współpracujemy od 5 lat. Zbudowaliśmy dedykowany system intranet obsługujący sprzedaż oraz tworzymy strony www. Zabezpieczamy firmę SHARP umowa SLA gwarantującą natychmiastową reakcję na zgłaszane problemy

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Identyfikacja wizualna dla firmy STELMET
Stelmet
Identyfikacja wizualna
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www
Zaprojektowanie logo dla firmy geologicznej
G&G Wiercenia
Identyfikacja wizualna
Strona www dla producenta okien
Hensfort
Strony www