Zakres działań - sklep internetowy. Zagano to firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej odzieży kąpielowej i sportowej o nowoczesnym designie i świetnych walorach użytkowych. Kolekcje strojów kąpielowych Zagano idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, które podczas pływania i uprawiania sportu cenią sobie wysoką...
5 najważniejszych cech dobrego opisu produktu w sklepie internetowym
Opisy produktów stanowią jeden z najistotniejszych elementów sklepu internetowego. Pełnią one funkcję wirtualnego sprzedawcy. Mogą sprawić, że sklep będzie generował dla ciebie duże zyski, lecz równie dobrze są w stanie odwieść klienta od transakcji.
Wielu sprzedawców uważa, że ich produkty są oczywiste i nie wymagają dokładnego omawiania. Tymczasem z perspektywy klienta sytuacja wygląda wygląda zupełnie inaczej. W sklepie internetowym nie są oni w stanie oni dokładnie obejrzeć towaru, dotknąć go, ani sprawdzić jak działa. Szczegółowe opisy pomagają rozwiać wątpliwości i podjąć decyzję o zakupie.
Jakie cechy powinien mieć skuteczny opis?
- Dobrze dobrane słowa kluczowe
Opisy produktów doskonale nadają się do tego, aby wkomponować w nie słowa kluczowe, które pomogą zwiększyć ruch w twoim sklepie internetowym. Klienci wpisując w wyszukiwarkę zapytania odpowiadające słowom kluczowym, będą mogli szybko trafić do konkretnego interesującego ich produktu. Warto więc zadbać, aby każdy opis był zgodny z zasadami SEO. Tworząc teksty w Argonium pamiętamy o tym, aby zachować ich naturalny odbiór. Sztuczne nasycenie słowami kluczowymi sprawia, że czytanie tekstu staje się męczące, a Google może nałożyć na witrynę karę w postaci filtra.
- Właściwa struktura tekstu
Przy tworzeniu treści na stronę zawsze staramy się zwrócić uwagę na jego strukturę. Klienci w większości przypadków nie czytają całego tekstu, a już na pewno nie robią tego w sytuacji, kiedy napotykają na blok treści. Tekst powinien być skanowalny, aby łatwo można było wychwycić z niego ważniejsze informacje. Jak to zrobić? Poprzez odpowiednie formatowanie. Podzielenie tekstu na akapity czy dodanie śródtytułów sprawia, że tekst staje się bardziej przyjazny w odbiorze. Przy ważnych informacjach można zastosować pogrubioną czcionkę, natomiast właściwości produktu oraz jego cechy warto zaprezentować w postaci wypunktowanej listy, dzięki czemu informacje te będą łatwiej przyswajalne.
- Jasny przekaz
Pamiętaj, że opis produktu ma mieć charakter informacyjny, dlatego skup się na tym co chcesz przekazać. Ważne, aby już od samego początku przejść do sedna, zamiast stosować długie i skomplikowane wprowadzenia. Klient chce dowiedzieć się z opisu jak najwięcej o samym produkcie, zatem jeśli będzie musiał przebrnąć przez długi poemat, szybko się zniechęci. Nie oznacza to jednak, że opis ma bazować jedynie na suchych faktach. Klienci oczekują przede wszystkim korzyści, dlatego w tekstach staramy się pobudzić wyobraźnię czytelnika, aby mógł się skupić na tym co zyska kupując dany produkt. Jeśli opisujemy krem przeciwzmarszczkowy nadmieniamy, że pozwoli utrzymać skórę młodą i gładką na dłużej. Gdy natomiast tworzymy opis o rozkładanym, stole, wspominamy o tym, że klient będzie mógł wykorzystać tę funkcję podczas rodzinnych spotkań.
- Unikalność tekstów
Unikalne treści są niezwykle ważne dla sklepu, jeśli chcemy zadbać o to, aby osiągał wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Często popełnianym błędem jest wykorzystywanie na stronie treści dostarczonych przez producenta produktu. W sytuacji gdy sklep nie jest wyłącznym dystrybutorem, z opisów tych korzystają również inne sklepy, przez co wyszukiwarka traktuje je wszystkie jako kopie, umieszczając na odległych wynikach wyszukiwania. Inwestycja w unikalne opisy produktów to duża korzyść dla sklepu on-line.
- Opisy dostosowane do grupy docelowej
Opisy produktów w sklepie internetowym mają za zadanie zastąpić sprzedawcę, dlatego język treści i styl wypowiedzi powinien być dostosowany do grupy odbiorców. Na samym początku określamy, kto jest skłonny kupić produkty. Jeśli oferta skierowana jest głównie do osób młodych, można pozwolić sobie w opisach na większą swobodę i trochę luzu. Jeśli natomiast mamy do czynienia z produktami dla biznesu, zachowujemy w wypowiedziach bardziej formalny ton. Tworzone opisy muszą być zrozumiałe dla klientów. Jeśli wśród nich są laicy, unikamy specjalistycznych słów, których mogą nie zrozumieć.
Tworzenie unikalnych, rozbudowanych i wartościowych opisów wymaga czasu, jednak wysiłek ten zawsze procentuje. Dzięki takim opisom zwiększamy szansę na to, że potencjalny klient odwiedzający sklep internetowy dokona w nim zakupu, a algorytmy Google docenią jakość witryny i nagrodzą ją wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania.