Co to jest Alt na zdjęciach?

Co to jest Alt na zdjęciach?

Atrybut alt, czyli tekst alternatywny, to krótki opis grafiki lub zdjęcia umieszczony w kodzie HTML strony internetowej. Jego głównym zadaniem jest opisanie zawartości obrazu, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy obraz z jakiegoś powodu nie może zostać wyświetlony. Tekst alt jest wówczas prezentowany w miejscu obrazu, informując użytkownika o jego treści.

Dlaczego Alt Jest Tak Ważny?

  • Tekst alternatywny jest kluczowym elementem dostępności stron internetowych. Umożliwia osobom niedowidzącym i niewidomym zrozumienie treści obrazów za pomocą czytników ekranu.

  • Wyszukiwarki, takie jak Google, używają tekstu alt do zrozumienia kontekstu i treści obrazu. Dobrze sformułowany tekst alt może więc przyczynić się do lepszej widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

  • W przypadku problemów z ładowaniem obrazów, tekst alt zapewnia kontekst, pozwalając użytkownikowi zrozumieć, co zostało przedstawione na obrazie.

Jak Tworzyć Efektywne Teksty Alt?

W Agencji Interaktywnej Argonium podkreślamy kilka kluczowych zasad tworzenia efektywnych tekstów alt:

  • Bądź Zwięzły i Precyzyjny: Opis powinien być krótki, ale dokładnie oddawać to, co jest przedstawione na obrazie.
  • Używaj Słów Kluczowych: Włączanie słów kluczowych do tekstu alt może wspomóc SEO, ale należy to robić naturalnie i z umiarem.
  • Unikaj Nadmiernego SEO: "Nadpakowanie" tekstu alt wieloma słowami kluczowymi jest nie tylko nieskuteczne, ale również może być penalizowane przez wyszukiwarki.
  • Opisuj Funkcję Obrazu: Jeśli obraz ma określoną funkcję (np. jest przyciskiem), warto to uwzględnić w tekście alt.

Jak Możemy Pomóc?

W Agencji Interaktywnej Argonium oferujemy kompleksowe wsparcie w optymalizacji SEO i dostępności Twojej strony internetowej, w tym w profesjonalnym tworzeniu i zarządzaniu tekstami alt. Nasze usługi obejmują audyt SEO, optymalizację treści oraz doradztwo w zakresie dostępności cyfrowej, aby zapewnić, że Twoja strona internetowa jest nie tylko wysoko oceniana przez wyszukiwarki, ale także dostępna dla wszystkich użytkowników.

Zainteresowany lepszą widocznością i dostępnością Twojej strony? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą Ci wykorzystać pełen potencjał tekstu alt i innych elementów SEO, aby Twoja strona osiągnęła sukces w cyfrowym świecie.

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Kancelarią Notarialną Aleksandra Jurczak umożliwiła modernizację strony www, jak również dostosowane do indywidualnych potrzeb kancelarii hostingu witryny internetowej. Kancelaria Notarialna Aleksandra Jurczak specjalizuje się w usługach z zakresu czynności notarialnych.

Skutecznie pozycjonujemy stronę www Richd. Anders. Zwiększamy świadomość firmy w Internecie i kreujemy jej pozytywny wizerunek. Zmodernizowaliśmy stronę internetową — jest łatwa w obsłudze, atrakcyjnie się prezentuje i zawiera unikalne treści. Zrealizowaliśmy stronę www, która jest wygodna dla użytkownika. Richd. Anders to producent i dystrybutor elementów drewnianych,...

Aby wzmocnić pozycję firmy Stelmet na rynku, zaprojektowaliśmy dla niej oryginalne materiały reklamowe. Przygotowane grafiki zostały przystosowane do profesjonalnego druku. Zajęliśmy się również rozbudową strony www Stelmet, która została dostosowana do potrzeb klientów. Stelmet specjalizuje się...

Zakres działań: hosting strony www. Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to firma specjalizująca się w produkcji części oraz zespołów kompozytowych dla kolejnictwa i motoryzacji, lotnictwa, a także innych wyrobów specjalnych.

Poznaj nasze Realizacje
Identyfikacja wizualna dla firmy STELMET
Stelmet
Identyfikacja wizualna
Realizacja strony internetowej dla Maxton Design
Maxton Design
Strony www
Konfigurator internetowy łodzi
Yacht and Boat
Strony www
Zaprojektowanie logo dla firmy geologicznej
G&G Wiercenia
Identyfikacja wizualna
Realizacja strony www dla Podkarpacki Fundusz Rozwoju Rzeszów
PFR
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium