Pozycjonowanie Long tail

Pozycjonowanie Long tail

Co to jest pozycjonowanie Long Tail ?

Pozycjonowanie long tail (pozycjonowanie długi ogon / pozycjonowanie szerokie) to sposób promocji nazywany również metodą długiego ogona. Polega ona na używaniu wielowyrazowych, złożonych fraz, których celem jest zwiększenie liczby użytkowników odwiedzających stronę www. Zastosowanie pozycjonowania szerokiego pomoże pozyskać klientów, którzy wykazują jasno określone oczekiwania w stosunku do poszukiwanego przez siebie produktu lub usługi. Dzięki pozycjonowaniu szerokiemu Twoi potencjalni klienci otrzymają możliwie najbardziej trafne wyniki odpowiadające wyszukiwanym przez nich frazom.

Strategia pozycjonowanie Long tail

Pozycjonowanie na długi ogon (ang. long-tail positioning) jest strategią marketingową polegającą na skoncentrowaniu się na mniej popularnych i bardziej wyspecjalizowanych frazach kluczowych, które są rzadziej poszukiwane przez użytkowników w porównaniu do bardziej ogólnych zapytań. Wyrażenie "długi ogon" odnosi się do wykresu rozkładu popularności zapytań, gdzie popularne zapytania tworzą "głowę" wykresu, a mniej popularne tworzą "ogon".

W tradycyjnym podejściu do pozycjonowania, skupiano się na konkurencyjnych frazach kluczowych o dużej popularności, które generowały duży ruch i konkurencyjność. Jednak skupienie się na tych popularnych zapytaniach może być trudne i kosztowne, ponieważ konkurencja jest wysoka.

Za pomocą strategii pozycjonowania na długi ogon, firmy koncentrują się na bardziej specyficznych i niszowych frazach kluczowych, które mają mniejszą konkurencję. Chociaż takie zapytania generują mniejszy ruch, są bardziej ukierunkowane i prawdopodobnie prowadzą do bardziej wartościowych i konwersji.

Istnieje kilka korzyści związanych z pozycjonowaniem na długi ogon, w tym:

  • Mniejsza konkurencja: Wybierając mniej popularne frazy kluczowe, konkurencja jest zazwyczaj mniejsza, co zwiększa szanse na osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

  • Lepsza trafność: Długie ogony często odpowiadają bardziej precyzyjnym zapytaniom użytkowników, co oznacza, że ruch generowany przez te frazy jest bardziej ukierunkowany, a szanse na konwersje są wyższe.

  • Większa elastyczność: Pozycjonowanie na długi ogon daje możliwość dostosowania się do różnych zainteresowań i potrzeb użytkowników, co może prowadzić do większej różnorodności ruchu na stronie internetowej.

  • Wzrost długoterminowy: Mimo że pojedyncze zapytania mogą generować niewielki ruch, łączny efekt długiego ogona może przyczynić się do stałego i trwałego wzrostu ruchu na stronie internetowej.

Dla kogo pracujemy?

Skutecznie pozycjonujemy stronę www Richd. Anders. Zwiększamy świadomość firmy w Internecie i kreujemy jej pozytywny wizerunek. Zmodernizowaliśmy stronę internetową — jest łatwa w obsłudze, atrakcyjnie się prezentuje i zawiera unikalne treści. Zrealizowaliśmy stronę www, która jest wygodna dla użytkownika. Richd. Anders to producent i dystrybutor elementów drewnianych,...

Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...

Zakres działan - strona internetowa. Szklane Tarasy to jeden z rzeszowskich deweloperów, który ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie ma na swoim koncie ogromną ilość zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych oraz kompleksów wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Mieszkania projektowane, a następnie realizowane przez dewelopera...

Zakres działań - tworzenie opisów produktów. Flos-lek to polska marka kosmetyczna, która z sukcesem zajmuje się produkcją wysokogatunkowych dermokosmetyków oraz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i wymagającej.

 

Poznaj nasze Realizacje
Zaprojektowanie logo dla firmy geologicznej
G&G Wiercenia
Identyfikacja wizualna
Strona www dla agencji pośrednictwa pracy
Axamo
Strony www
Boost Genius
Strony www
strona www okręgowej izby lekarskiej Tarnów
OIL Tarnów
Strony www
medyczna strona produktowa chemaortho
Chemaortho
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium