Pozycjonowanie Long tail

Pozycjonowanie Long tail

Co to jest pozycjonowanie Long Tail ?

Pozycjonowanie long tail (pozycjonowanie długi ogon / pozycjonowanie szerokie) to sposób promocji nazywany również metodą długiego ogona. Polega ona na używaniu wielowyrazowych, złożonych fraz, których celem jest zwiększenie liczby użytkowników odwiedzających stronę www. Zastosowanie pozycjonowania szerokiego pomoże pozyskać klientów, którzy wykazują jasno określone oczekiwania w stosunku do poszukiwanego przez siebie produktu lub usługi. Dzięki pozycjonowaniu szerokiemu Twoi potencjalni klienci otrzymają możliwie najbardziej trafne wyniki odpowiadające wyszukiwanym przez nich frazom.

Strategia pozycjonowanie Long tail

Pozycjonowanie na długi ogon (ang. long-tail positioning) jest strategią marketingową polegającą na skoncentrowaniu się na mniej popularnych i bardziej wyspecjalizowanych frazach kluczowych, które są rzadziej poszukiwane przez użytkowników w porównaniu do bardziej ogólnych zapytań. Wyrażenie "długi ogon" odnosi się do wykresu rozkładu popularności zapytań, gdzie popularne zapytania tworzą "głowę" wykresu, a mniej popularne tworzą "ogon".

W tradycyjnym podejściu do pozycjonowania, skupiano się na konkurencyjnych frazach kluczowych o dużej popularności, które generowały duży ruch i konkurencyjność. Jednak skupienie się na tych popularnych zapytaniach może być trudne i kosztowne, ponieważ konkurencja jest wysoka.

Za pomocą strategii pozycjonowania na długi ogon, firmy koncentrują się na bardziej specyficznych i niszowych frazach kluczowych, które mają mniejszą konkurencję. Chociaż takie zapytania generują mniejszy ruch, są bardziej ukierunkowane i prawdopodobnie prowadzą do bardziej wartościowych i konwersji.

Istnieje kilka korzyści związanych z pozycjonowaniem na długi ogon, w tym:

  • Mniejsza konkurencja: Wybierając mniej popularne frazy kluczowe, konkurencja jest zazwyczaj mniejsza, co zwiększa szanse na osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

  • Lepsza trafność: Długie ogony często odpowiadają bardziej precyzyjnym zapytaniom użytkowników, co oznacza, że ruch generowany przez te frazy jest bardziej ukierunkowany, a szanse na konwersje są wyższe.

  • Większa elastyczność: Pozycjonowanie na długi ogon daje możliwość dostosowania się do różnych zainteresowań i potrzeb użytkowników, co może prowadzić do większej różnorodności ruchu na stronie internetowej.

  • Wzrost długoterminowy: Mimo że pojedyncze zapytania mogą generować niewielki ruch, łączny efekt długiego ogona może przyczynić się do stałego i trwałego wzrostu ruchu na stronie internetowej.

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Meble Ada polegała na rozbudowie sklepu online, dzięki czemu możliwe było zwiększenie zasięgu sprzedaży mebli na znacznie większą skalę. Z oferowanych usług firma Meble Ada korzysta również ze wsparcia technicznego oraz hostingu, dzięki czemu ma gwarancję stabilności serwera....

Aby wzmocnić pozycję marki Hensfort w Internecie, zaoferowaliśmy firmie usługi marketingu internetowego. Prowadzone przez nas działania promocyjne przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedaży. Dla producenta okien i drzwi energooszczędnych Hensfort zbudowaliśmy profesjonalną stronę internetową wraz z konfiguratorami online.

Aby ułatwić przyszłym studentom wybór ścieżki kariery Wyższa Szkoła Informatki i Zarządzania w Rzeszowie zleciła nam budowę narzędzi edukacyjnych. Wykonana przez nas alikacja edukacyjna obejmowała stworzenie innowacyjnych rozwiązań  — ciekawych i intuicyjnych w obsłudze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z...

Zakres działań - hosting strony www. Bumera to renomowana firma meblowa, która charakteryzuje się ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku. Marka na bieżąco śledzi panujące na świecie trendy, dzięki czemu meble hotelowe i biurowe nie tylko są wysokiej jakości, ale również modne i eleganckie.

Poznaj nasze Realizacje
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Sklep internetowy z częściami do elektronarzędzi  Mikron
Mikron
Sklepy online
Strona www dla agencji pośrednictwa pracy
Axamo
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium