Jakie są wymiary grafik na Facebooka?
marketing internetowy

Jakie są wymiary grafik na Facebooka?

Prowadzisz fanpage firmy na Facebooku? Może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w prowadzeniu profesjonalnego profilu marki? Powinieneś zatem znać aktualne parametry grafik i plików wideo na Facebooku, aby dodawane przez Ciebie posty prezentowały się estetycznie i nie odstraszały użytkowników Internetu rozmazanymi obrazami. Agencja interaktywna Argonium może zająć się prowadzeniem fanpage'u Twojego biznesu, wykorzystując do tego celu jedynie profesjonalne narzędzia i grafiki zapisane w prawidłowych formatach. Jeśli jednak wolisz wykonać to zadanie samodzielnie, podajemy poniżej aktualne wymiary grafik na Facebooku.

Fanpage firmy na Facebooku - dlaczego warto?

Facebook to popularna platforma społecznościowa, która wykorzystywana jest jako ważne narzędzie w marketingu i promocji wizerunku marki ze względu na łatwą dostępność właścicieli firm do dużej grupy docelowej. Osoby prowadzące fanpage'e firm powinny być zatem na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w wyglądzie serwisu, aby móc dodawać profesjonalne i atrakcyjne wizualnie posty. Jednym z najważniejszych ich elementów są dodawane grafiki, które o wiele bardziej zwracają uwagę odbiorców niż publikowane suche treści. Prawidłowy format grafik jest niezwykle istotny dla ich jakości, wyraźności i atrakcyjności wizualnej.

Aktualne wymiary grafik na Facebooku

O ile wymiary grafik na Facebooku nie są szczególnie istotne w przypadku profili prywatnych, to dla profesjonalnych fanpage'ów stanowią kwestię nie bez znaczenia. Zdjęcie profilowe (czyli avatar) powinno być w wymiarach 800 x 800 px, prezentując się tym samym profesjonalnie i wyraźnie również po jego powiększeniu do pełnego rozmiaru. Zdjęcie w tle (inaczej cover photo) najlepiej dodać w wymiarach 820 x 360 px, aby wyglądało estetycznie zarówno na dużych ekranach komputerów, jak i w mniejszej wersji mobilnej. Zdjęcia w tle na Facebooku umieszcza się nie tylko na profilach firm, ale też w grupach czy wydarzeniach. W obu przypadkach lepiej będą się sprawdzać odmienne wymiary grafik: w grupach tematycznych - 1640 x 856 px, a w wydarzeniach - 1200 x 628 px.

 

Sprawa ma się o wiele bardziej złożenie w przypadku grafik do postów ze względu na możliwe ich różne rozmiary. Grafiki dodawane w formie kwadratów prezentują się najlepiej w wymiarach 1080 x 1080 px, natomiast prostokątne - 640 x 960 px (pionowe) lub 1200 x 900 px (poziome). Coraz częściej posty dodaje się w formie plików wideo, których formaty powinny wynosić 1920 x 1080 px albo 1080 x 1080 px. Fanpage'e firm do kreowania swojego wizerunku i jego promocji wykorzystują również stories, które rządzą się nieco innymi prawami. Zaleca się, aby dodawane w ich ramach grafiki miały wymiary 1080 x 1920 px.

Wymiary grafik na reklamy

Powyższe wymiary grafik dotyczą postów dodawanych na fanpage'e oraz ewentualnie profile prywatne. Rzecz ma się nieco inaczej w przypadku reklam, ponieważ Facebook zaleca dodawanie ich w innych rozmiarach. Standardowa reklama pozioma powinna mieć format 1200 x 628 px. Identyczne wymiary sprawdzą się również w przypadku linkpostów. Jeśli natomiast tworzysz reklamę ukierunkowaną na zyskanie nowych polubień na fanpage'u, powinieneś zastosować format 1200 x 444 px. Podobnie jak w przypadku postów na fanape'e lub profile prywatne, można dodawać reklamy w formie wideo, których wymiary powinny wynosić 1080 x 1080 px albo 1920 x 1080 px. Reklama na Facebooku może też przybrać postać stories o wymiarach grafik 1080 x 1920 px.

Formaty grafik na Facebooka

Warto również wspomnieć o samych formatach zapisywania grafik oraz plików wideo. Obrazy najlepiej zapisywać w formatach .png albo .jpg. Jeśli chodzi natomiast o filmiki, zaleca się dodawanie ich w formatach MOV, GIF lub MP4. Stosowanie się tych wszystkich reguł pozwoli Ci na profesjonalne prowadzenie fanpage'u firmy oraz wykonanie wysokiej jakości grafik na reklamy. Prowadzeniem działań marketingowych możesz zająć się samodzielnie lub zlecić je profesjonalnej agencji interaktywnej Argonium.

autor
Autor artykułu
Oskar Szczepański
Specjalista od marketingu internetowego, socialmedia
Napisz do mnie
Udostępnij
Oceń artykuł
Jakie są wymiary grafik na Facebooka?
4.8/5 na podstawie 132 głosów
Poznaj naszą bazę wiedzy
01
Co to jest responsywność stron www?
Responsywność strony internetowej jest niezbędna, ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu na różnych urządzeniach, także mobilnych.
Responsywność strony internetowej jest niezbędna, ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu na różnych urządzeniach, także mobilnych.
02
Co to jest mailing ?
Mailing to termin odnoszący się do wysyłki masowej wiadomości e-mail do grupy odbiorców. Jest to popularna forma marketingu internetowego, która polega na wysyłaniu elektronicznych wiadomości do potencjalnych lub obecnych klientów.
Mailing to termin odnoszący się do wysyłki masowej wiadomości e-mail do grupy odbiorców. Jest to popularna forma marketingu internetowego, która polega na wysyłaniu elektronicznych wiadomości do potencjalnych lub obecnych klientów.
03
Co to jest Umowa SLA?
Co to jest Umowa SLA i do czego służy ? Dlaczego warto mieć podpisaną umowę SLA ?
Co to jest Umowa SLA i do czego służy ? Dlaczego warto mieć podpisaną umowę SLA ?
04
Co to jest aplikacja b2c
Aplikacja B2C (Business-to-Consumer) to aplikacja komputerowa lub mobilna, która jest przeznaczona do bezpośredniego użytku przez konsumentów indywidualnych.
Aplikacja B2C (Business-to-Consumer) to aplikacja komputerowa lub mobilna, która jest przeznaczona do bezpośredniego użytku przez konsumentów indywidualnych.
05
Co to jest DTP?
DTP (Desktop Publishing) to skrót od angielskiego terminu "Desktop Publishing," który można przetłumaczyć na polski jako "składanie materiałów wydawniczych na komputerze." DTP jest procesem tworzenia, projektowania i przygotowywania różnych materiałów wydawniczych, takich jak broszury, ulotki, czasopisma, gazety, plakaty, katalogi, książki, banery reklamowe i wiele innych, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego.
DTP (Desktop Publishing) to skrót od angielskiego terminu
Zainteresowany?
Zainteresowany?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Kancelarią Notarialną Aleksandra Jurczak umożliwiła modernizację strony www, jak również dostosowane do indywidualnych potrzeb kancelarii hostingu witryny internetowej. Kancelaria Notarialna Aleksandra Jurczak specjalizuje się w usługach z zakresu czynności notarialnych.

Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...

Zakres działań - marketing internetowy. Italia Style to sklep internetowy, w którego ofercie dostępne są luksusowe meble włoskie do salonu, jadalni, sypialni, a także pokoju dziecięcego czy nawet biura. W bogatym asortymencie marki można znaleźć wysokiej jakości meble wykończone w niepowtarzalnym stylu, dzięki którym bez większego problemu urządzisz...

Zakres działań: hosting strony www. Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to firma specjalizująca się w produkcji części oraz zespołów kompozytowych dla kolejnictwa i motoryzacji, lotnictwa, a także innych wyrobów specjalnych.

CARPATHIA CONSULTING GROUP istnieje na rynku od 2009 roku i cieszy się uznaniem jako ceniony partner w dziedzinie pozyskiwania środków. Bogate doświadczenie oraz ekspertyza, są owocem wieloletniej pracy  założyciela, Piotra Fularza, oraz zgranego zespołu CCG, który aktywnie działa w tej sferze od 2003 roku. Firma stanowi bezsporne centrum kompetencji w obszarze...

Firma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal Warszawa obiekty obejmują praktycznie każdy sektor budowlany: ogólny, drogowy, przemysłowy,...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Mostostal Warszawa - konfigurator online mostów
Mostostal
Strony www
Realizacja strony internetowej dla Maxton Design
Maxton Design
Strony www
Sklep internetowy z częściami do elektronarzędzi  Mikron
Mikron
Sklepy online
Realizacja sklepu internetowego Artelito
Artelito
Sklepy online
Konfigurator internetowy łodzi
Yacht and Boat
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium