Pozycjonowanie sklepów internetowych PrestaShop

Skutecznie pozycjonujemy PrestaShop

W momencie kiedy decydujemy się na stworzenie własnego sklepu internetowego, warto zwrócić uwagę na różne rodzaje platform e-commerce i ich możliwości. PrestaShop to jedna z najpopularniejszych platform typu open source. Platforma ta nie tylko wpływa korzystnie na pozycjonowanie, ale też jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nią niemal każdy. Title i meta description bez żadnych przeszkód zostaną zoptymalizowane, a edycja opisów produktów jest jak najbardziej możliwa do wykonania. Niewątpliwym atutem sklepu internetowego PrestaShop jest możliwość tworzenia przekierowań w automatyczny sposób. Dodatkowo PrestaShop umożliwia przyporządkowanie konkretnego produktu do więcej niż jednej kategorii.Jest to ogromna zaleta wpływająca na konwersję w sklepie internetowym, ponieważ różni klienci będą wyszukiwać dany przedmiot pod odmiennymi kategoriami.

Dużą zalety sklepu online PrestaShop jest istnienie dużej ilości wtyczek usprawniających pracę lub uatrakcyjniających sklep internetowy. Warty wspomnienia jest tutaj moduł, dzięki któremu klienci mogą oceniać produkty i dzielić się opiniami na ich temat. Jest to o tyle istotne, że w ten sposób możesz liczyć na dodatkowy ruch na stronie. Stronę swojego sklepu internetowego można wzbogacić również o bloga, za pomocą którego będziesz nie tylko publikował ciekawy i atrakcyjny content, ale też budował widoczność witryny poprzez uwzględnianie wspomagających pozycjonowanie linki oraz wykorzystanie fraz kluczowych.

Platforma PrestaShop pozwala również na integrację z różnymi systemami oraz marketpalce, co znacząco ułatwi działanie sklepu internetowego.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – PrestaShop

Budowa widoczności sklepu PrestaShop

Budowa widoczności sklepu PrestaShop

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop służy przede wszystkim temu, aby pojawiał się on jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu zostanie dostrzeżony przez grupę potencjalnych klientów. W tym celu w dużej mierze wykorzystuje się usługi SEO. Możemy zająć się tym zadaniem i wykreować Twoj sklep internetowy poprzez publikowanie atrakcyjnych i wartościowych treści w oparciu o Twoją ofertę. Tworzymy atrakcyjny content bazujący na wykorzystaniu fraz kluczowych, co zwiększy szanse na widoczność sklepu PrestaShop w Top10 oraz budujemy wartościowe linki.

Stworzenie atrakcyjnych treści dla sklepów PrestaShop

Stworzenie atrakcyjnych treści dla sklepów PrestaShop

Kwestią kluczową w SEO są wzbudzające zainteresowanie i zaufanie wśród odbiorców treści. Ważne jest, aby publikowane opisy produktów i kategorii były bogate w najważniejsze informacje przedstawione w atrakcyjny sposób oraz ujmujące słowa kluczowe. Aby przyciągnąć większą liczbę odbiorców, możesz również zadbać o posiadanie bloga, który wysoko pozycjonuje witrynę dzięki obecność fraz kluczowych oraz linków w treści. Dzięki tak szeroko podejmowanym działaniom sklep PrestaShop każdego dnia będzie rozwijał się coraz lepiej.

Budowa wartościowego ruchu w sklepie PrestaShop

Budowa wartościowego ruchu w sklepie PrestaShop

Istotną kwestią w pozycjonowaniu sklepu PrestaShop jest ruch na stronie. Jeśli zależy nam na jak największej widoczności witryny, ważne jest, by regularnie publikować wartościowe treści. Dodatkowo, można zaopatrzyć sklep w funkcję oceniania i komentowania produktów, generując w ten sposób wspomagający ruch na stronie sklepu PrestaShop. Im większy ruch na stronie, tym korzystniej dla widoczności Twojej witryny.

Budowa rozpoznawalności marki

Budowa rozpoznawalności marki

Budowa rozpoznawalności marki jest długotrwałym i niezwykle czasochłonnym procesem, znacząco przekładającym się na sprzedaż. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom w branży e-commerce, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, podejmą liczne działania mające wpływ na budowanie marki sklepu PrestaShop. Kluczowe w tym aspekcie będzie stworzenie atrakcyjnego contentu opierającego się na użyciu fraz kluczowych.

Efekty sprzedażowe PrestaShop

Efekty sprzedażowe PrestaShop

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop znacząco przekłada się na efekty sprzedażowe. Dlatego zlecenie długofalowej budowy widoczności sklepu profesjonalistom w branży e-commerce to inwestycja, która zwróci się w przyszłości. Istotne jest tutaj, aby podejmowane w tym zakresie działania miały charakter regularny.

Dlaczego warto wybrać platformę e-commerce PrestaShop?

Atuty wyróżniające oprogramowanie PrestaShop na polskim rynku:

 • dostęp do darmowego oprogramowania,
 • możliwość wykorzystania darmowych szablonów, ale też tworzenia spersonalizowanych projektów graficznych,
 • możliwość aktywowania dodatkowych, darmowych wtyczek,
 • możliwość zaopatrzenia się w atrakcyjne, odpłatne moduły,
 • możliwość prowadzenia różnego typu sprzedaży,
 • możliwość korzystania z przycisków przekierowujących do posiadanych mediów społecznościowych,
 • możliwość wykupienia wsparcia technicznego.

Jak zarządzać sklepem online PrestaShop?

Platforma sklepu internetowego (e-commerce) PrestaShop oferuje:

 • możliwość przyporządkowania danego produktu do więcej niż jednej kategorii,
 • prowadzenie bloga (aby to było możliwe, należy się zaopatrzyć w konkretny moduł),
 • tworzenie wariantów różnorodnych względem umieszczanych produktów,
 • możliwość ustawienia minimalnego limitu ilości produktów w jednostkowym zamówieniu,
 • prowadzenie handlu zarówno detalicznego, jak i hurtowego,
 • udostępnianie do sprzedania produktów w wersji elektronicznej,
 • w razie potrzeby samodzielna edycja zamówień,
 • wysyłanie do klientów automatycznie generowanych wiadomości mailowych,
 • możliwość wprowadzenia filtrowania wraz z wewnętrzną wyszukiwarką,
 • panel administracyjny może obsługiwać więcej niż jeden sklep.
Pozycjonowanie PrestaShop

Masz sklep oparty na PrestaShop ?  Napisz do nas, przedstawimy rozwiązania oraz kompleksową ofertę pozycjonowania sklepu internetowego

Dodatkowe funkcje sklepu internetowego PrestaShop

Jako że PrestaShop jest platformą typu open source, sklep internetowy można samodzielnie dostosować do swoich potrzeb i zaopatrzać go w kolejne darmowe wtyczki oraz odpłatne moduły. Może to być między innymi:

 • integracja sklepu online z różnymi systemami, jak na przykład BaseLinker czy Subiekt GT,
 • widoczność produktów z interesującymi nas informacjami na ich temat, jak np. cena,
 • prezentowanie w widocznym miejscu na stronie sklepu PrestaShop tzw. top produktów,
 • kreowanie indywidualnych promocji i różnego typu ofert specjalnych, jak choćby darmowa wysyłka,
 • możliwość przyporządkowania do danego produktu produktów powiązanych,
 • wdrożenie pomocnej klientom wewnętrznej wyszukiwarki,
 • możliwość wyświetlania się na stronie głównej sklepu tzw. slidera.

Marketing po sprzedażowy w sklepie online PrestaShop

Aby zwiększyć widoczność swojej witryny i zbudować rozpoznawalność marki, możesz skorzystać z dodatkowych opcji związanych z promocją wśród użytkowników sklepu PrestaShop. Taką wartą uwagi opcją jest wysyłanie wiadomości mailowych do klientów. Mogą to być e-maile poruszające różne kwestie:

 • przypominanie klientom o widzianych już wcześniej produktach,
 • za życzeniem klienta informowanie go o ponownym pojawieniu się w sprzedaży danego produktu,
 • informowanie klienta o fakcie umieszczenia konkretnych produktów w koszyku (w przypadku nieopłacenia zamówienia).

Wsparcie techniczne dla klientów PrestaShop

Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z platformy PrestaShop, możesz opłacić wsparcie techniczne obejmujące szeroki zakres pomocy. Fachowcy mogą pomóc użytkownikom w zainstalowaniu sklepu, ale też w bieżącym wprowadzaniu konkretnych modułów. Możesz również zwrócić się do wykupionego wsparcia w razie zaistnienia rozmaitych problemów technicznych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Zajmujemy się pozycjonowanie sklepów internetowych opartych na zewnętrznych silnikach (darmowe sklepu, sklepu oparte o abonament). Możemy Ci zaoferotwać skutecznia optymalziację oraz  pozycjonwoanie:

Najczęściej zadawane pytania

Czy pozycjonujemy sklepy internetowe zbudowane przez inne firmy?

Zajmujemy się kompleksową obsługą sklepów internetowych. Największe możliwości daje nam pozycjonowanie sklepów naszego autorstwa, które budujemy w oparciu o nasz własny system sprzedaży online. Własna platforma e-commerce to nieograniczone męczliwości rozbudowy, optymalizacja oraz integracji. Pomimo tego skutecznie pozycjonujemy oraz obsługujemy zewnętrzne sklepy. Zajmujemy sie pozycjonowaniem sklepów:

Czy gotowe sklepy można dopasować do swoich potrzeb?

Jeżeli zależy Ci na budowie dedykowanego sklepu dostosowanego do Twoich potrzeb - jedynym rozwiązaniem jest budowa sklepu internetowego nie opartego na gotowych rozwiązaniach. Gotowe sklepy nie są dobrą bazą do budowy indywidualnych projektów, nie można stosować w nich mocno rozbudowanej optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google oraz opcji konfiguracji produktów.  Jeżeli oczekujesz indywidualnego podejścia - możemy zbudować dla Ciebie dedykowany sklep internetowy

Kontakt
Napisz do nas i zamów wycenę
wyślij wyślij

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie
Zwiększanie sprzedaży w internecie
Budujemy oraz zwiększamy sprzedaż w sklepach online. Skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe, budujemy marketing szeptany, optymalizujemy sklepy internetowe pod kątem zwiększenia konwersji.
Grafika
Projektowanie graficzne
Tworzymy projekty graficzne, layouty storn www oraz sklepów internetowych. Budujemy identyfikację wizualną, projektujemy ulotki, foldery. Projektujemy ponadczasowe i profesjonalne loga. Kreatywnie podchodzimy do zadań i nigdy nie korzystamy z szablonów.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych
Skutecznie pozycjonujemy strony www. Zwiększamy ruch na stronach internetowych wykorzystując optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści oraz budowaniu mocnych linków z własnych zaplecz
Sklepy internetowe
Projektowanie sklepów internetowych
Budujemy dedykowane sklepy internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Od 18 lat projektujemy sklepy, systemy informatyczne. Możemy zintegrować nasz sklep z każdym systemem, optymalizujemy pod kątem pozycjonowania oraz konwersji
Marketing internetowy
Social media
Angażujemy i zwiększamy zasięgi w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Tworzymy atrakcyjne posty, wartościowe treści oraz atrakcje animacje. Zajmiemy się wizerunkiem Twoje firmy oraz sprzedażą produktów
Strony www
Strony internetowe
Projektujemy profesjonalne strony www tworzone od początku do końca pod wymagania naszych klientów. Skupiamy się na detalach, użyteczności oraz budowaniu profesjonalnego wizerunku. Oferujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Dla kogo pracujemy?

Aby wzmocnić pozycję marki Hensfort w Internecie, zaoferowaliśmy firmie usługi marketingu internetowego. Prowadzone przez nas działania promocyjne przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedaży. Dla producenta okien i drzwi energooszczędnych Hensfort zbudowaliśmy profesjonalną stronę internetową wraz z konfiguratorami online.

Zakres działań: Identyfikacja wizualna, marketing internetowy, pozycjonowanie lokalne, budowa profesjonalnej strony www opartej o autorski system CMS.  Folwark Center Rzeszów to kompleks budynków handlowo-usługowych zlokalizowanych w centrum osiedla Słocina w Rzeszowie. Folwark Center...

Dla Siedlisko Janczar - zbudowalismy stronę www dla hotelu oraz restauracji. Nasza współpraca trwa nieprzereanie od ponad 10 lat. Zbudowaliśmy stronę www oraz zajmujemy się jej pozycjonwoaniem w wyszukiwarce google

Zakres działań: budowa profesjonalnej strony wwwmarketing internetowy, pozycjonwoanie, projektowanie materiałów reklamowych, projektowanie DTP.  z Firmą Maxton Design współpracujemy od ponad 6 lat. Zbudowaliśmy dedykowany system intranet zarządzania produkcją, zajmujemy sie kompleksowym marketingiem...

Poznaj nasze Realizacje
Zaprojektowanie logo dla firmy geologicznej
G&G Wiercenia
Identyfikacja wizualna
Realizacja strony internetowej dystrybutora mebli ID Point
ID Point
Strony www
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www
Realizacja sklepu internetowego Artelito
Artelito
Sklepy online
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online