Archetyp marki - Władca
marketing internetowy

Archetyp marki - Władca

Archetypy marki stanowią ważny element przy budowie identyfikacji wizualnej firmy wykorzystywany przez agencję interaktywną. Twórczynie koncepcji archetypów marki - Margaret Mark i Carol S. Pearson - wyróżniły ich aż 12. Za każdym z nich kryje się inny zbiór cech osobowości, wartości i symboli. Wybór archetypu marki nie powinien być przypadkowy ze względu na zróżnicowane skojarzenia i emocje (zarówno te pozytywne, jak i negatywne), jakie każdy z nich wzbudza w odbiorcach. Kluczem do sukcesu firmy jest zdefiniowanie tożsamości marki i jej grupy docelowej, które wypływają na podjęcie decyzji odnośnie kierunku kampanii reklamowej. Specjaliści pracujący w agencji interaktywnej mogą pomóc Ci w doborze archetypu marki oddającego najlepiej specyfikę Twojej firmy, jej charakter oraz przyświecające jej wartości.

Archetyp Władcy (The Ruler)

Archetyp Władcy jest kojarzony z siłą, życiem w dostatku, prestiżem i narzucaniem innym swoich zasad. Władcy to typowi przywódcy sprawujący kontrolę nad wszystkim, żyjący w luksusie i wyznaczający nowe trendy na rynku. Archetyp władcy jest zatem zarezerwowany dla silnych marek, liderów w swojej branży oraz tych oferujących wyłącznie towary luksusowe. Władca jest pewny siebie i stać go na drogie produkty, którymi lubi się otaczać - archetyp ten sprawdzi się więc doskonale w przypadku marek wyznających właśnie takie wartości i kierujących swoje produkty do urodzonych monarchów i królowych. Władca zdecydowanie nie ginie w tłumie, a dominuje na rynku i podporządkuje sobie inne marki.

Archetypem Władcy posługują się firmy oferujące drogie i ekskluzywne produkty, takie jak: Rolex, Mercedes oraz IBM. Agencja Interkatywna wykorzystuję Archetyp Władcy przy budowie identyfikacji wizualnej marek będących liderami w branżach: finansowej, jubilerskiej, motoryzacyjnej i temu podobnych.

Z kim utożsamiasz swoją markę?

Istnieje aż 12 archetypów marek odpowiadających za różne cechy, wartości i skojarzenia składające się na ich tożsamość. Są to:

Każdy z wymienionych archetypów skierowany jest w stronę marek o odmiennym profilu działalności oraz zróżnicowanej grupie docelowej. A Ty już wiesz, kim jest Twoja marka? Możemy pomóc Ci w zdefiniowaniu Twojej marki i przyporządkowaniu jej tożsamości w oparciu o dane klienta, specyfikę danego biznesu i skonkretyzowanego odbiorcę.

Poznaj naszą bazę wiedzy
01
Co to jest strona www?
Strona internetowa jest niezwykle istotnym elementem tożsamości biznesu w sieci. Jest to miejsce, do którego odsyłasz internautów i adres, po którym można Cię znaleźć w wynikach wyszukiwania.
Strona internetowa jest niezwykle istotnym elementem tożsamości biznesu w sieci. Jest to miejsce, do którego odsyłasz internautów i adres, po którym można Cię znaleźć w wynikach wyszukiwania.
02
Co to jest https
HTTPS to skrótowiec od "Hypertext Transfer Protocol Secure", czyli bezpiecznego protokołu transferu danych w sieci. Jest to zabezpieczona wersja standardowego protokołu HTTP, który jest używany do przesyłania danych między przeglądarką internetową użytkownika a stroną internetową.
HTTPS to skrótowiec od
03
Audyt SEO
Co to jest audyt SEO? To szczegółowa analiza Twojej strony www pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.
Co to jest audyt SEO? To szczegółowa analiza Twojej strony www pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.
04
Co to jest Anchor tekst
Anchor tekst to klikalny, zazwyczaj podkreślony lub sformatowany tekst, który stanowi hiperłącze (link) do innej strony internetowej lub dokumentu. Wszyscy użytkownicy internetu spotykają się z anchor tekstami, gdy przeglądają strony internetowe, ponieważ są one jednym z podstawowych sposobów nawigacji między stronami.
Anchor tekst  to klikalny, zazwyczaj podkreślony lub sformatowany tekst, który stanowi hiperłącze (link) do innej strony internetowej lub dokumentu. Wszyscy użytkownicy internetu spotykają się z anchor tekstami, gdy przeglądają strony internetowe, ponieważ są one jednym z podstawowych sposobów nawigacji między stronami.
05
Instagram
Instagram miał być siecią społecznościową służącą zabawie, polegającej na udostępnianiu zdjęć pomiędzy użytkownikami. Jednak stał się narzędziem, które pozwala zbliżyć się do znanych marek lub osób. Ten portal społecznościowy daje ogromne możliwości promocji firmy w sieci.
Instagram miał być siecią społecznościową służącą zabawie, polegającej na udostępnianiu zdjęć pomiędzy użytkownikami. Jednak stał się narzędziem, które pozwala zbliżyć się do znanych marek lub osób. Ten portal społecznościowy daje ogromne możliwości promocji firmy w sieci.
Zainteresowany?
Zainteresowany?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę

Dla kogo pracujemy?

LS Tech to firma zajmująca się produkcją maszyn pakujących i systemów do paletyzacji. Dla firmy zaprojektowaliśmy unikalną i spójną identyfikację wizualną. Oryginalne logo i wizytówka pozwoli firmie zdobyć nowych klientów. Dla LS Tech stworzyliśmy również materiały reklamowe, które przygotowaliśmy do...

Zakres działań - strona www. Siedlisko Janczar to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Siedlisko janczar jest przyjazne dla osób, które poszukują wytchnienia od szybkiego tempa życia, jak również dla osób ceniących aktywny wypoczynek. W...

Zakres działań - strona internetowa. ID Point to dystrybutor włoskich mebli i dodatków, dzięki którym aranżowane wnętrza zyskają na luksusowym, a zarazem nowoczesnym charakterze. Architekci pracujący w firmie Id Point pomagają klientom tworzyć koncepcje aranżacyjne poszczególnych wnętrz, do których następnie dobierają...

Zakres działań: hosting strony www. Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to firma specjalizująca się w produkcji części oraz zespołów kompozytowych dla kolejnictwa i motoryzacji, lotnictwa, a także innych wyrobów specjalnych.

CARPATHIA CONSULTING GROUP istnieje na rynku od 2009 roku i cieszy się uznaniem jako ceniony partner w dziedzinie pozyskiwania środków. Bogate doświadczenie oraz ekspertyza, są owocem wieloletniej pracy  założyciela, Piotra Fularza, oraz zgranego zespołu CCG, który aktywnie działa w tej sferze od 2003 roku. Firma stanowi bezsporne centrum kompetencji w obszarze...

Firma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal Warszawa obiekty obejmują praktycznie każdy sektor budowlany: ogólny, drogowy, przemysłowy,...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www
Realizacja strony www dla firmy usługowej Carpathia
CCG
Strony www
Realizacja sklepu internetowego Artelito
Artelito
Sklepy online
Identyfikacja wizualna dla firmy STELMET
Stelmet
Identyfikacja wizualna
Bendiks Rzeszów - nowa strona internetowa
Bendiks Rzeszów
Strony www