Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...
Archetyp marki - Bohater
Chcesz wyróżnić swoją markę na rynku, a jednocześnie zaklasyfikować ją jako określony typ osobowości, z którym będą mogli utożsamiać się członkowie Twojej grupy docelowej? Koniecznie odnajdź dla swojej marki archetyp! Agencja interaktywna Argonium wykorzystuje archetyp przy budowie brandingu - w końcu darzymy sympatią to, z czym całkowicie się identyfikujemy i zgadzamy. Kształtowanie wizerunku marki przy wykorzystaniu archetypu stanowi skuteczną strategię marketingową, która przedkłada się na efekty sprzedażowe wielu biznesów. Nie jest wcale powiedziane, że archetypy marek są zarezerwowane jedynie dla światowych gigantów. Pomagają one bowiem w zrozumieniu misji i wartości firm oraz ukierunkowaniu ich kampanii reklamowej.
Podział archetypów marek
Aby odnieść sukces na rynku, należy zrozumieć swojego odbiorcę i nadać podobną tożsamość swojej marce. Za określonymi cechami charakteru, pragnieniami, obawami, skojarzeniami i motywacjami stoją archetypy wywodzące się z koncepcji wymyślonej przez Carla Gustava Junga, a spopularyzowane we współczesnym marketingu przez Margaret Mark i Carol S. Pearson. Wyróżniły one 12 archetypów marek, przypisując im określone motywacje:
- stabilność: Twórca, Władca, Opiekun;
- niezależność: Mędrzec, Odkrywca, Niewinny/Uczciwy;
- władza: Bohater, Buntownik, Czarodziej/Magik;
- przynależność: Kochanek, Towarzysz, Błazen.
Określenie archetypu marki stanowi dobrze przemyślaną decyzję związaną ze sprecyzowaniem grupy docelowej - jej pragnień, lęków oraz motywacji. To, kim jest Twój klient, związane jest ściśle z tym, kim jest Twoja marka. W końcu konsumenci wybierają produkty te, które wydają im się spełniać ich potrzeby. Archetyp wykorzystywany jest przy budowie identyfikacji wizualnej firmy przez agencję interaktywną Argonium, ponieważ tworzy jej spójny i kompleksowy wizerunek kojarzony z określonym typem osobowości człowieka.
Zobacz Archtypy:
- Archetyp Twórca,
- Archetyp Bohater,
- Archetyp Opiekun,
- Archetyp Niewinny/Uczciwy,
- Archetyp Mędrzec,
- Archetyp Władca,
- Archetyp Odkrywca,
- Archetyp Towarzysz,
- Archetyp Czarodziej/Magik,
- Archetyp Buntownik,
- Archetyp Kochanek,
- Archetyp Błazen/Głupiec.
Archetyp Bohatera (The Hero)
Bohater ratuje świat i walczy ze złem, nawet gdy są nim tylko/aż brudne naczynia. Archetyp Bohatera (inaczej Wojownika) kojarzony jest z siłą, odwagą oraz określonym systemem wartości i moralnością. Podejmuje on mnóstwo wysiłków i nie boi się ciężkiej pracy, aby móc uczynić świat lepszym miejscem. Marki posługujące się Archetypem Bohatera dostarczają na wyciągnięcie ręki rozwiązanie określonego problemu za sprawą użycia ich produktów lub skorzystania z danych usług. Mogą to być na przykład: środki czystości, usługi mechanika czy tzw. złotej rączki. Popularnymi na rynku i nieustraszonymi w swych działaniach Bohaterami są choćby: Duracell, Leroy Merlin, Nike oraz FedEx.