co to jest link noreferrer

co to jest link noreferrer

Link "noreferrer" to kolejny atrybut HTML używany w znacznikach hiperłączy (<a>), który działa w połączeniu z atrybutem target="_blank". Służy on do zapobiegania przekazywaniu informacji o stronie źródłowej (stronie, z której użytkownik przechodzi do danego linku) do strony docelowej.

Kiedy używasz atrybutu target="_blank" w hiperłączu, domyślnie przeglądarka przekazuje informacje o stronie źródłowej do strony docelowej przez tzw. "HTTP Referer header". Oznacza to, że strona docelowa będzie wiedziała, z jakiej strony użytkownik przyszedł na jej stronę. W niektórych przypadkach może to być niepożądane z punktu widzenia prywatności użytkownika lub też może prowadzić do niechcianego śledzenia.

Aby uniknąć przekazywania informacji o stronie źródłowej, możesz dodać atrybut rel="noreferrer" do znacznika hiperłącza. Dzięki temu przeglądarka nie będzie przekazywać nagłówka "HTTP Referer" do strony docelowej, co pozwoli na zachowanie większej prywatności użytkowników i ograniczenie możliwości śledzenia.

Przykład linku noreferrer

<a href="https://www.argonium.pl" target="_blank" rel="noreferrer">Link do strony argonium.pl</a>

 

Warto pamiętać, że dodanie atrybutu rel="noreferrer" nie powoduje, że strona docelowa nie będzie wiedziała, że użytkownik przechodzi na jej stronę. Nadal będzie widoczny sam fakt przejścia, ale nie zostanie przekazana informacja o stronie źródłowej (np. URL strony, z której użytkownik przyszedł).

Dla kogo pracujemy?

Linea to firma zajmująca się sprzedażą, wynajmem, jak również serwisowaniem maszyn czyszczących. Dystrybutor urządzeń czyszczących korzysta z usługi profesjonalnego hostingu, pozycjonowania oraz marketingu internetowego. Dla marki Linea rozbudowaliśmy również stronę www, którą dopasowaliśmy do aktualnych potrzeb i preferencji klienta.

Z Okręgową Izbą Lekarską w Tarnowie współpracowaliśmy podczas tworzenia profesjonalnej strony www w oparciu o nasz autorski system CMS. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania zarządzanie stroną www czy wprowadzenie modyfikacji jest szybkie i nadzwyczaj proste. Wszystkie zaproponowane przez nas rozwiązania...

DMD to firma, która zajmuje się nie tylko produkcją, ale także sprzedażą najwyższej jakości tuszy oraz tonerów do drukarek pod własną marką, jak również materiałów eksploatacyjnych pochodzących od renomowanych marek, np. Canon czy HP. Podkarpacka firma oprócz sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do drukarek zajmuje się...

Zakres działań - hosting strony www. Kernau to polska marka oferująca nowoczesny sprzęt AGD oraz RTV, która zajmuje ugruntowaną pozycję na rynku. Urządzenia marki Kernau spełniają wysokie oczekiwania użytkowników pod względem parametrów technicznych, jak i modernistycznego designu.

 

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Realizacja strony internetowej dystrybutora mebli ID Point
ID Point
Strony www
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www
Whiteberg
Strony www
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium