Archetyp marki - Twórca
marketing internetowy

Archetyp marki - Twórca

Agencja interaktywna wykorzystuje wybrane z 12 archetypów przy budowie brandingu danej marki. Każdy z nich możemy określić jako inny wzorzec osobowości, kryjące się za nim odmienne wartości oraz wzbudzanie konkretnych odczuć i skojarzeń. Określenie archetypu marki pozwala na zdefiniowanie jej tożsamości i świadome się nią posługiwanie w ramach prowadzenia kampanii reklamowej. Spójny wizerunek marki ułatwia docieranie do ustalonej grupy docelowej, oddziałując na jej podświadomość poprzez wpływanie na odczucia oraz emocje odbiorców.

Archetyp Twórcy (The Creator)

Archetyp Twórcy związany jest z tworzeniem nowoczesnych technologii, kreowaniem nowej rzeczywistości i wyróżnianiem się z tłumu. Twórcy stawiają na kreatywność, wizjonerstwo i oryginalność - marki wyznające takie właśnie wartości najchętniej się z nimi utożsamiają. Twórcy posiadają z reguły duszę artystyczną, inspirują innych i zachęcają do tworzenia nowej rzeczywistości oraz wykorzystywania wyobraźni. Twórcami mogą być nie tylko artyści, ale też naukowcy i wynalazcy (marki działające w takich branżach). Twórcy unikają wszelkiej przeciętności, stawiając na jednostkę i jej oryginalność, z czym utożsamiają się m.in. Lego, Apple czy Sony.

 

Najbardziej znanym przykładem marki posługującej się właśnie archetypem Twórcy jest firma Lego zachęcająca dzieci i dorosłych do budowania nowej rzeczywistości przy użyciu klocków, kierując się przy tym własnymi pomysłami oraz wyobraźnią.

Kim jest Twoja marka?

Aby potencjalni klienci mogli utożsamiać się z Twoją marką, musisz ustalić jej wzorzec osobowościowy, przyświecające jej wartości oraz wzbudzane przez nią emocje. Agencja interaktywna wykorzystuje w tym celu archetypy stanowiące ważny element budowy brandingu marki. Możemy tutaj wyróżnić:

Właściwy wybór archetypu marki pomoże Ci w doborze skutecznej strategii reklamowej opierającej się na wzbudzaniu konkretnych emocji u odbiorców oraz opowiadaniu historii firmy.

 

Poznaj naszą bazę wiedzy
01
Jakie płatności występują w sklepach internetowych?
Sklepy internetowe oferują różnorodne metody płatności, aby umożliwić klientom wygodne i bezpieczne dokonywanie transakcji online.
Sklepy internetowe oferują różnorodne metody płatności, aby umożliwić klientom wygodne i bezpieczne dokonywanie transakcji online.
02
Co to jest link nofollow
Link "nofollow" to atrybut stosowany w kodzie HTML, który informuje wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, że powinny zignorować dany link podczas indeksowania strony i przepływu wartości PageRank.
Link
03
Co to jest Umowa SLA?
Co to jest Umowa SLA i do czego służy ? Dlaczego warto mieć podpisaną umowę SLA ?
Co to jest Umowa SLA i do czego służy ? Dlaczego warto mieć podpisaną umowę SLA ?
04
Co to jest optymalizacja strony www
Optymalizacja strony internetowej (SEO) to proces dostosowywania różnych elementów strony w celu poprawy jej widoczności w wynikach wyszukiwania organicznego wyszukiwarek internetowych.
Optymalizacja strony internetowej (SEO) to proces dostosowywania różnych elementów strony w celu poprawy jej widoczności w wynikach wyszukiwania organicznego wyszukiwarek internetowych.
05
co to jest link noopener
Link "noopener" to atrybut HTML, który jest używany w znacznikach hiperłączy , aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa zwanej "atakami okna docelowego" (ang. "target attacks").
Link
Zainteresowany?
Zainteresowany?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę

Dla kogo pracujemy?

Aby ułatwić przyszłym studentom wybór ścieżki kariery Wyższa Szkoła Informatki i Zarządzania w Rzeszowie zleciła nam budowę narzędzi edukacyjnych. Wykonana przez nas alikacja edukacyjna obejmowała stworzenie innowacyjnych rozwiązań  — ciekawych i intuicyjnych w obsłudze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z...

Zakres działań - sklep internetowy. Zagano to firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej odzieży kąpielowej i sportowej o nowoczesnym designie i świetnych walorach użytkowych. Kolekcje strojów kąpielowych Zagano idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, które podczas pływania i uprawiania sportu cenią sobie wysoką...

Zarkes działań - strona internetowa. Warszawski Instytut Naczyniowy w Warszawie zajmuje się kompleksowym leczeniem nóg, m.in. żylaków kończyn dolnych, niewydolności żylnej oraz obrzęków tłuszczowych. Klinika Doppler Instytut powstała po to, aby pacjent w jednej placówce mógł otrzymać kompletną pomoc na najwyższym...

Zakres działań - strona internetowa. Meble.pl to nowoczesny sklep internetowy, którego asortyment składa się ze stylowych, praktycznych, a zarazem wysokojakościowych mebli oraz wyposażenia wnętrz. W bogatej ofercie sklepu internetowego dostępne są meble, dzięki którym zaaranżujesz swoje wymarzone wnętrze. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich...

CARPATHIA CONSULTING GROUP istnieje na rynku od 2009 roku i cieszy się uznaniem jako ceniony partner w dziedzinie pozyskiwania środków. Bogate doświadczenie oraz ekspertyza, są owocem wieloletniej pracy  założyciela, Piotra Fularza, oraz zgranego zespołu CCG, który aktywnie działa w tej sferze od 2003 roku. Firma stanowi bezsporne centrum kompetencji w obszarze...

Firma Mostostal Warszawa S.A. od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat funkcjonuje na rynku polskim. Od początku swej działalności prowadziła zrównoważony rozwój i podejmowała się realizacji różnego rodzaju projektów. Wykonywane przez firmę Mostostal Warszawa obiekty obejmują praktycznie każdy sektor budowlany: ogólny, drogowy, przemysłowy,...

elipsa elipsa
Poznaj nasze Realizacje
Strona www dla producenta urządzeń pakujących
LS Tech
Strony www
Realizacja strony internetowej TDF Rzeszów
TDF Rzeszów
Strony www
Realizacja strony www dla kliniki onkologicznej Onkomedica
Onkomedica
Strony www
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Realizacja strony www dla hotelu i restauracji Siedlisko Janczar
Siedlisko Janczar
Strony www