co to jest link noopener

co to jest link noopener

Link "noopener" to atrybut HTML, który jest używany w znacznikach hiperłączy (<a>), aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa zwanej "atakami okna docelowego" (ang. "target attacks").

Kiedy tworzysz hiperłącze i używasz atrybutu target do otwarcia go w nowej karcie lub oknie przeglądarki (target="_blank"), strona, do której przechodzi hiperłącze, może nadal mieć kontrolę nad stroną otwartą w nowym oknie. W praktyce oznacza to, że strona docelowa może w pewnym zakresie manipulować zawartością i zachowaniem otwartego okna, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkowników.

Aby zapobiec takim atakom, rekomenduje się dodawanie atrybutu rel="noopener" do znaczników hiperłączy. Atrybut ten powoduje, że przeglądarka otwiera nowe okno lub kartę bez żadnych powiązań z oknem, z którego zostało otwarte hiperłącze. W ten sposób strona docelowa nie ma możliwości manipulowania poprzednią stroną, co zwiększa bezpieczeństwo i chroni użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

PRzykłąd linka noopener

<a href="https://www.argonium.pl" target="_blank" rel="noopener">Link do strony argonium.pl</a>

 

 

Warto zauważyć, że w nowszych standardach HTML używa się zamiast tego atrybutu rel="noreferrer noopener", co dodatkowo uniemożliwia stronie docelowej dostęp do informacji o stronie źródłowej (przekierowującej).

Dla kogo pracujemy?

Skutecznie pozycjonujemy stronę www Richd. Anders. Zwiększamy świadomość firmy w Internecie i kreujemy jej pozytywny wizerunek. Zmodernizowaliśmy stronę internetową — jest łatwa w obsłudze, atrakcyjnie się prezentuje i zawiera unikalne treści. Zrealizowaliśmy stronę www, która jest wygodna dla użytkownika. Richd. Anders to producent i dystrybutor elementów drewnianych,...

Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...

Zakres działań - strona internetowa. Meble.pl to nowoczesny sklep internetowy, którego asortyment składa się ze stylowych, praktycznych, a zarazem wysokojakościowych mebli oraz wyposażenia wnętrz. W bogatej ofercie sklepu internetowego dostępne są meble, dzięki którym zaaranżujesz swoje wymarzone wnętrze. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich...

Sharp jest firmą, która nieustannie dąży do innowacji — opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania z branży IT, dzięki którym jakość życia ludzi na całym świecie ulegnie poprawie. Sharp oferuje usługi IT, a także nowoczesne rozwiązania do zarządzania komunikacją oraz dokumentami.

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www medycznej - Hyper Pulse Imeso
A.L.T Hyper Pulse
Strony www
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium