co to jest link noopener

co to jest link noopener

Link "noopener" to atrybut HTML, który jest używany w znacznikach hiperłączy (<a>), aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa zwanej "atakami okna docelowego" (ang. "target attacks").

Kiedy tworzysz hiperłącze i używasz atrybutu target do otwarcia go w nowej karcie lub oknie przeglądarki (target="_blank"), strona, do której przechodzi hiperłącze, może nadal mieć kontrolę nad stroną otwartą w nowym oknie. W praktyce oznacza to, że strona docelowa może w pewnym zakresie manipulować zawartością i zachowaniem otwartego okna, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkowników.

Aby zapobiec takim atakom, rekomenduje się dodawanie atrybutu rel="noopener" do znaczników hiperłączy. Atrybut ten powoduje, że przeglądarka otwiera nowe okno lub kartę bez żadnych powiązań z oknem, z którego zostało otwarte hiperłącze. W ten sposób strona docelowa nie ma możliwości manipulowania poprzednią stroną, co zwiększa bezpieczeństwo i chroni użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

PRzykłąd linka noopener

<a href="https://www.argonium.pl" target="_blank" rel="noopener">Link do strony argonium.pl</a>

 

 

Warto zauważyć, że w nowszych standardach HTML używa się zamiast tego atrybutu rel="noreferrer noopener", co dodatkowo uniemożliwia stronie docelowej dostęp do informacji o stronie źródłowej (przekierowującej).

Dla kogo pracujemy?

Dla firmy Impresja Ślubna Rzeszów przygotowaliśmy ofertę, w której znajduje się skuteczna usługa pozycjonowania strony www, którą zaprojektowaliśmy zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta. Impresja korzysta również z usług z zakresu hostingu, który jest przydatny w przypadku korzystania z indywidualnej domeny oraz poczty e-mail.

Współpraca z Kliniką Medycyny Estetycznej Dr Parda polegała na stworzeniu funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie strony www. Z oferowanych przez nas usług Klinika Dr Parda korzysta również z administracji strony internetowej, jak również z marketingu internetowego. Zajmujemy sie tworzeniem treści, a skutecznie pozycjonowanie...

Maxton Design jest producentem wysokogatunkowych części samochodowego tuningu optycznego, który znany jest miłośnikom motoryzacji na całym świecie. Polska firma zajmuje się profesjonalną produkcją trwałych, nowoczesnych, a zarazem wysoce estetycznych splitterów, spoilerów, dokładek progów, zderzaków oraz innych akcesoriów potrzebnych do...

Zakres działań - strona internetowa. ID Point to dystrybutor włoskich mebli i dodatków, dzięki którym aranżowane wnętrza zyskają na luksusowym, a zarazem nowoczesnym charakterze. Architekci pracujący w firmie Id Point pomagają klientom tworzyć koncepcje aranżacyjne poszczególnych wnętrz, do których następnie dobierają...

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Realizacja strony www medycznej - Hyper Pulse Imeso
A.L.T Hyper Pulse
Strony www
Realizacja strony www dla hotelu i restauracji Siedlisko Janczar
Siedlisko Janczar
Strony www
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www