co to jest link noopener

co to jest link noopener

Link "noopener" to atrybut HTML, który jest używany w znacznikach hiperłączy (<a>), aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa zwanej "atakami okna docelowego" (ang. "target attacks").

Kiedy tworzysz hiperłącze i używasz atrybutu target do otwarcia go w nowej karcie lub oknie przeglądarki (target="_blank"), strona, do której przechodzi hiperłącze, może nadal mieć kontrolę nad stroną otwartą w nowym oknie. W praktyce oznacza to, że strona docelowa może w pewnym zakresie manipulować zawartością i zachowaniem otwartego okna, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkowników.

Aby zapobiec takim atakom, rekomenduje się dodawanie atrybutu rel="noopener" do znaczników hiperłączy. Atrybut ten powoduje, że przeglądarka otwiera nowe okno lub kartę bez żadnych powiązań z oknem, z którego zostało otwarte hiperłącze. W ten sposób strona docelowa nie ma możliwości manipulowania poprzednią stroną, co zwiększa bezpieczeństwo i chroni użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

PRzykłąd linka noopener

<a href="https://www.argonium.pl" target="_blank" rel="noopener">Link do strony argonium.pl</a>

 

 

Warto zauważyć, że w nowszych standardach HTML używa się zamiast tego atrybutu rel="noreferrer noopener", co dodatkowo uniemożliwia stronie docelowej dostęp do informacji o stronie źródłowej (przekierowującej).

Dla kogo pracujemy?

Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...

Zakres działań - strona internetowa. Kenomi Development to spółka, która zajmuje się projektowaniem, a następnie realizacją nowoczesnych, komfortowych i praktycznych projektów deweloperskich mieszkań na terenie kraju. Obecnie firma zajmuje się realizacją osiedla "Dzika Róża", a także planowaniem kolejnych dwóch inwestycji na...

Zakres działań - strona www. Rad-Pol jest dystrybutorem klasycznych mebli włoskiej produkcji, które wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i odznaczają się ponadczasowo pięknym wykończeniem. Firma Rad-Pol, która na rynku meblowym działa od 1986 roku zajmuje się również produkcją eleganckich mebli, jak również...

Sharp jest firmą, która nieustannie dąży do innowacji — opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania z branży IT, dzięki którym jakość życia ludzi na całym świecie ulegnie poprawie. Sharp oferuje usługi IT, a także nowoczesne rozwiązania do zarządzania komunikacją oraz dokumentami.

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja sklepu internetowego z meblami - Italia Style
Italia style
Sklepy online
Profesjonalna medyczna strona produktowa dla produktu Aftident
Aftident
Strony www
Realizacja strony internetowej dystrybutora mebli ID Point
ID Point
Strony www
Realizacja sklepu internetowego Artelito
Artelito
Sklepy online
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium