Co to jest Breadcrumbs

Co to jest Breadcrumbs

Breadcrumbs (tłumaczone jako "okruszki strony www") to element nawigacji na stronach internetowych, który informuje użytkownika o aktualnej lokalizacji na stronie w kontekście hierarchii jej struktury. Jest to rodzaj ścieżki, która przedstawia użytkownikowi ścieżkę, którą podążył, aby dotrzeć do aktualnej strony lub sekcji.

Nazwa "breadcrumbs" (okruszki) nawiązuje do bajki "Jaś i Małgosia" braci Grimm, gdzie główne bohaterowie zostawiają okruszki chleba, aby odnaleźć drogę powrotną przez las.

 

Breadcrumbs są zazwyczaj umieszczane na górze strony lub tuż pod paskiem menu, przed głównym nagłówkiem zawartości. Może to być prosty ciąg linków, które są oddzielone znakami specjalnymi (na ogół strzałkami lub kreskami pionowymi) lub graficznym elementem, który przypomina drogę. Na przykład, jeśli użytkownik jest na stronie głównej, a następnie przechodzi do kategorii "Produkty", a potem do konkretnej podkategorii "Laptopy", ścieżka breadcrumbs mogłaby wyglądać tak:

 

Strona główna - Oferta - Strony www

 

Breadcrumbs są szczególnie przydatne w przypadku skomplikowanych stron internetowych, sklepów internetowych z wieloma kategoriami i podkategoriami, blogów z różnymi tagami itp. Pozwalają one użytkownikom łatwo orientować się w strukturze witryny, wracać do poprzednich poziomów lub przechodzić do innych pokrewnych sekcji.

 

Warto zaznaczyć, że breadcrumbs są korzystne nie tylko dla użytkowników, ale także dla optymalizacji SEO, ponieważ wyszukiwarki mogą używać tej informacji do zrozumienia hierarchii strony i jej struktury, co może wpłynąć na indeksowanie i wyświetlanie wyników w wyszukiwarce.

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Meble Ada polegała na rozbudowie sklepu online, dzięki czemu możliwe było zwiększenie zasięgu sprzedaży mebli na znacznie większą skalę. Z oferowanych usług firma Meble Ada korzysta również ze wsparcia technicznego oraz hostingu, dzięki czemu ma gwarancję stabilności serwera....

Zakres działań - strona www. White Sails Solina to ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Solińskim, w którym można zarezerwować nocleg, skorzystać z oferty SPA, a także spróbować przepysznych dań w dwóch restauracjach z widokiem na przepiękny krajobraz. 1 W White Sails Solina można odpocząć od codzienności i podarować sobie chwilę...

Zakres działań - strona www. Rad-Pol jest dystrybutorem klasycznych mebli włoskiej produkcji, które wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i odznaczają się ponadczasowo pięknym wykończeniem. Firma Rad-Pol, która na rynku meblowym działa od 1986 roku zajmuje się również produkcją eleganckich mebli, jak również...

Zakres działań - hosting, administracja strony www. Z grupą Cellfast współpracujemy od  ponad 6 lat nad utrzymaniem stabilnego i szybkiego hostingu dla serwisu www oraz utrzymanie/ aktualziację strony www.

Poznaj nasze Realizacje
Strona produktowa piwa rzemieślniczego
Browar Janczar
Strony www
Bendiks Rzeszów - nowa strona internetowa
Bendiks Rzeszów
Strony www
Realizacja strony www dla firmy przemysłowej STELMET
Stelmet
Strony www
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online