Co to jest https

Co to jest https

HTTPS to skrótowiec od "Hypertext Transfer Protocol Secure", czyli bezpiecznego protokołu transferu danych w sieci. Jest to zabezpieczona wersja standardowego protokołu HTTP, który jest używany do przesyłania danych między przeglądarką internetową użytkownika a stroną internetową.

Do czego służy https ?

Protokół HTTPS wykorzystuje dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie SSL (Secure Sockets Layer) lub TLS (Transport Layer Security), które chronią poufność i integralność danych przesyłanych przez sieć. Dzięki temu, dane przesyłane między przeglądarką użytkownika a serwerem, na którym znajduje się strona internetowa, są zaszyfrowane i trudne do odczytania przez osoby nieuprawnione.

 

Widoczność protokołu HTTPS można zauważyć w przeglądarce internetowej poprzez zieloną ikonę kłódki lub oznaczenie "Bezpieczne" w pasku adresu. Dodatkowo, strony internetowe korzystające z protokołu HTTPS mają adres URL zaczynający się od "https://" zamiast standardowego "http://".

 

Wprowadzenie protokołu HTTPS ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników podczas przeglądania stron internetowych poprzez zabezpieczenie przesyłanych danych, takich jak dane logowania, dane osobowe, dane płatności itp. Dlatego też, coraz większa liczba stron internetowych decyduje się na wdrożenie protokołu HTTPS, aby zapewnić swoim użytkownikom większe bezpieczeństwo podczas korzystania z usług online.

Dla kogo pracujemy?

Linea to firma zajmująca się sprzedażą, wynajmem, jak również serwisowaniem maszyn czyszczących. Dystrybutor urządzeń czyszczących korzysta z usługi profesjonalnego hostingu, pozycjonowania oraz marketingu internetowego. Dla marki Linea rozbudowaliśmy również stronę www, którą dopasowaliśmy do aktualnych potrzeb i preferencji klienta.

Zakres działań - sklep internetowy. Zagano to firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej odzieży kąpielowej i sportowej o nowoczesnym designie i świetnych walorach użytkowych. Kolekcje strojów kąpielowych Zagano idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, które podczas pływania i uprawiania sportu cenią sobie wysoką...

Zakres działań - strona www. Początki firmy Hasborg sięgają 1997 roku. Firma jest uznawana za jedną z przodujących marek w branży piekarniczej i cukierniczej, ponieważ zajmuje się projektowaniem oraz produkcją niezawodnych maszyn piekarniczych, a także solidnych automatów przeznaczonych do wykorzystywania w cukierniach. Dzięki nowoczesnym...

Sharp jest firmą, która nieustannie dąży do innowacji — opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania z branży IT, dzięki którym jakość życia ludzi na całym świecie ulegnie poprawie. Sharp oferuje usługi IT, a także nowoczesne rozwiązania do zarządzania komunikacją oraz dokumentami.

Poznaj nasze Realizacje
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
Realizacja strony www dla kliniki onkologicznej Onkomedica
Onkomedica
Strony www
Whiteberg
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium