Co to jest link nofollow

Co to jest link nofollow

Link "nofollow" to atrybut stosowany w kodzie HTML, który informuje wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, że powinny zignorować dany link podczas indeksowania strony i przepływu wartości PageRank. W praktyce oznacza to, że link "nofollow" nie przekazuje "link juice", czyli nie wpływa na poprawę pozycji strony docelowej w wynikach wyszukiwania.

Atrybut "nofollow" został wprowadzony w celu zwalczania spamu i manipulacji wynikami wyszukiwania. Wcześniej, linki w treściach generowanych przez użytkowników, komentarzach na blogach i niektórych innych miejscach były wykorzystywane w celu manipulacji rankingami stron w wynikach wyszukiwania. Dodanie atrybutu "nofollow" do linku powoduje, że nie jest on brany pod uwagę przez algorytmy wyszukiwarek w kontekście oceny popularności i ważności strony docelowej.

Przykład użycia linku nofollow:

<a href="https://www.srgonium.pl" rel="nofollow">Link do strony argonium.pl nofollow</a>

Link nofollow w wyszukiwarkach

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie wyszukiwarki interpretują atrybut "nofollow" w identyczny sposób. Niektóre z nich mogą nadal śledzić linki "nofollow" i uwzględniać je w pewien sposób w algorytmach rankingowych. Ponadto, choć link "nofollow" nie wpływa na pozycję strony docelowej, może wciąż generować ruch na stronie lub przekazywać wartością klikalności.

Linki "nofollow" są często stosowane w przypadkach, gdy nie chcemy przekazać wartości SEO danej stronie, np. w komentarzach na blogach, linkach sponsorowanych czy niezaufanych źródłach. W sytuacjach, gdzie chcemy, aby link przyczynił się do wzrostu pozycji strony docelowej w wynikach wyszukiwania, stosuje się zwykłe linki, które domyślnie nie mają atrybutu "nofollow".

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Meble Ada polegała na rozbudowie sklepu online, dzięki czemu możliwe było zwiększenie zasięgu sprzedaży mebli na znacznie większą skalę. Z oferowanych usług firma Meble Ada korzysta również ze wsparcia technicznego oraz hostingu, dzięki czemu ma gwarancję stabilności serwera....

Dla ośrodka Cogito, który zajmuje się przeciwdziałaniem oraz leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci, młodzieży i dorosłych zaprojektowaliśmy nowoczesną stronę www, którą zoptymalizowaliśmy pod kątem wyszukiwarki Google. Dysponujemy własną serwerownią, dlatego dla ośrodka Cogito zaproponowaliśmy hosting strony www, który umożliwia intuicyjne...

Dla dystrybutora Mikron stworzyliśmy profesjonalną stronę www, która pozwoli firmie zwiększyć zasięg sprzedaży części zamiennych do elektronarzędzi. Firmie zaoferowaliśmy również usługi z zakresu marketingu internetowego, które obejmują m.in. tworzenie treści na stronę www. Wspomniane działania umożliwiły nam...

Sharp jest firmą, która nieustannie dąży do innowacji — opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania z branży IT, dzięki którym jakość życia ludzi na całym świecie ulegnie poprawie. Sharp oferuje usługi IT, a także nowoczesne rozwiązania do zarządzania komunikacją oraz dokumentami.

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja aplikacji edukacyjnej Miasto Zawodów
Miasto zawodów
Strony www
Realizacja strony www dla developera Kenomi
Kenomi Deweloper
Strony www
Konfigurator internetowy łodzi
Yacht and Boat
Strony www
Realizacja sklepu internetowego offstore
Offstore
Sklepy online
Patkar
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium