Filtry google

Filtry google

Filtry ręczne

Nałożenie filtra ręcznego przez Google sprawdzimy najprościej poprzez zalogowanie się do Google Search Console. W narzędziu tym należy sprawdzić powiadomienia. Jeśli znajdziemy w nich informację o tym, że zostały podjęte działania ręczne będziemy mieć pewność, że aktualna sytuacja strony jest wynikiem działania filtra, a nie innych czynników. Treść powiadomienia wskaże nam dodatkowo powód, za jaki strona otrzymała karę, oraz czy dotyczy ona całej witryny, czy tylko poszczególnych podstron.
Wyciąganie strony z ręcznego filtra, wymaga wykonania wszystkich zmian, aby strona była zgodna z wytycznymi Google. Jeśli przyczyną nałożenia filtra są niewłaściwe linki, które kierują do witryny, należy je wszystkie przeanalizować i sprawdzić, które z nich mogły spowodować nałożenie filtra. Aby się ich pozbyć, należy zwrócić się do właścicieli serwisów, na których się znajdują z prośbą o usunięcie. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, warto skorzystać z narzędzia Disavow Links, dzięki któremu można się zrzec linków. Filtry nakładane są nie tylko za linki przychodzące, ale również za wychodzące, dlatego je też trzeba dokładnie sprawdzić. Należy również zwrócić uwagę, aby każdy z linków reklamowych oznaczony był atrybutem nofollow. W sytuacji, gdy Google ukarało nas za nadmierną optymalizację, sprawdźmy przede wszystkim treści na stopnie pod kątem keyword stuffing, czyli nadmiernego nasycenia słowami kluczowymi.
Po przeprowadzeniu wszystkich działań mamy dwie opcje. Pierwsza z nich, to zaczekanie aż filtr samoistnie wygaśnie. Czas oczekiwania może wynieść jednak nawet kilkanaście miesięcy, dlatego jeśli chcemy poprawić sytuację witryny szybciej, musimy napisać prośbę o ponowne jej rozpatrzenie. W prośbie musi zostać zawarta informacja w jaki sposób strona naruszyła zasady oraz jakie kroki podjęto w kierunku zmian. Czas oczekiwania na odpowiedź wynosi około 7-30 dni, a w przypadku pozytywnego odzewu po około tygodniu będą widoczne pierwsze efekty związane ze zdjęciem filtra.

Filtry algorytmiczne

Filtry algorytmiczne nakładane są na strony automatycznie. W sytuacji, gdy powiadomienia nie wskazują na wszczęcie ręcznych działań, a pozycja i statystyki idą nieoczekiwanie w dół, prawdopodobnie Google nałożyło karę algorytmiczną. Nie można w tym przypadku napisać prośby o ponowne rozpatrzenie strony. W przypadku filtrów automatycznych, potrzebna będzie cała historia działań, jakie w ostatnim czasie zostały wykonane w obrębie strony i poza nią. Dzięki temu zdiagnozujemy powód kary i podejmiemy odpowiednie działania, które pomogą rozwiązać problem. Po wprowadzeniu wszystkich zmian trzeba zaczekać, aż zostaną zaindeksowane.

Dla kogo pracujemy?

Zbudowaliśmy profesjonalną stronę www oraz sklep internetowy Artelito. Firma specjalizujące się w produkcji oraz dystrybucji mebli tapicerowanych. Sklep online został dodatkowo zintegrowany z systemem Optima. Integracja pozwoliła na usprawnienie procesu sprzedaży. Dzięki naszym usługom klienci mogą realizować swój...

Zakres działań - strona www. Rad-Pol jest dystrybutorem klasycznych mebli włoskiej produkcji, które wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i odznaczają się ponadczasowo pięknym wykończeniem. Firma Rad-Pol, która na rynku meblowym działa od 1986 roku zajmuje się również produkcją eleganckich mebli, jak również...

Zakres działań - marketing internetowy. Italia Style to sklep internetowy, w którego ofercie dostępne są luksusowe meble włoskie do salonu, jadalni, sypialni, a także pokoju dziecięcego czy nawet biura. W bogatym asortymencie marki można znaleźć wysokiej jakości meble wykończone w niepowtarzalnym stylu, dzięki którym bez większego problemu urządzisz...

Zakres działań: hosting strony www. Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to firma specjalizująca się w produkcji części oraz zespołów kompozytowych dla kolejnictwa i motoryzacji, lotnictwa, a także innych wyrobów specjalnych.

Poznaj nasze Realizacje
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Strona www dla hotelu w Bieszczadach - Chutor Kozacki
Chutor Kozacki
Strony www
konfigurator online kostki brukowej
Konfigurator kostki
Strony www
Mostostal Warszawa - konfigurator online mostów
Mostostal
Strony www
Realizacja strony internetowej Folwark Center Rzeszów
Folwark Center
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium