Filtry google

Filtry google

Filtry ręczne

Nałożenie filtra ręcznego przez Google sprawdzimy najprościej poprzez zalogowanie się do Google Search Console. W narzędziu tym należy sprawdzić powiadomienia. Jeśli znajdziemy w nich informację o tym, że zostały podjęte działania ręczne będziemy mieć pewność, że aktualna sytuacja strony jest wynikiem działania filtra, a nie innych czynników. Treść powiadomienia wskaże nam dodatkowo powód, za jaki strona otrzymała karę, oraz czy dotyczy ona całej witryny, czy tylko poszczególnych podstron.
Wyciąganie strony z ręcznego filtra, wymaga wykonania wszystkich zmian, aby strona była zgodna z wytycznymi Google. Jeśli przyczyną nałożenia filtra są niewłaściwe linki, które kierują do witryny, należy je wszystkie przeanalizować i sprawdzić, które z nich mogły spowodować nałożenie filtra. Aby się ich pozbyć, należy zwrócić się do właścicieli serwisów, na których się znajdują z prośbą o usunięcie. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, warto skorzystać z narzędzia Disavow Links, dzięki któremu można się zrzec linków. Filtry nakładane są nie tylko za linki przychodzące, ale również za wychodzące, dlatego je też trzeba dokładnie sprawdzić. Należy również zwrócić uwagę, aby każdy z linków reklamowych oznaczony był atrybutem nofollow. W sytuacji, gdy Google ukarało nas za nadmierną optymalizację, sprawdźmy przede wszystkim treści na stopnie pod kątem keyword stuffing, czyli nadmiernego nasycenia słowami kluczowymi.
Po przeprowadzeniu wszystkich działań mamy dwie opcje. Pierwsza z nich, to zaczekanie aż filtr samoistnie wygaśnie. Czas oczekiwania może wynieść jednak nawet kilkanaście miesięcy, dlatego jeśli chcemy poprawić sytuację witryny szybciej, musimy napisać prośbę o ponowne jej rozpatrzenie. W prośbie musi zostać zawarta informacja w jaki sposób strona naruszyła zasady oraz jakie kroki podjęto w kierunku zmian. Czas oczekiwania na odpowiedź wynosi około 7-30 dni, a w przypadku pozytywnego odzewu po około tygodniu będą widoczne pierwsze efekty związane ze zdjęciem filtra.

Filtry algorytmiczne

Filtry algorytmiczne nakładane są na strony automatycznie. W sytuacji, gdy powiadomienia nie wskazują na wszczęcie ręcznych działań, a pozycja i statystyki idą nieoczekiwanie w dół, prawdopodobnie Google nałożyło karę algorytmiczną. Nie można w tym przypadku napisać prośby o ponowne rozpatrzenie strony. W przypadku filtrów automatycznych, potrzebna będzie cała historia działań, jakie w ostatnim czasie zostały wykonane w obrębie strony i poza nią. Dzięki temu zdiagnozujemy powód kary i podejmiemy odpowiednie działania, które pomogą rozwiązać problem. Po wprowadzeniu wszystkich zmian trzeba zaczekać, aż zostaną zaindeksowane.

Dla kogo pracujemy?

Z Okręgową Izbą Lekarską w Tarnowie współpracowaliśmy podczas tworzenia profesjonalnej strony www w oparciu o nasz autorski system CMS. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania zarządzanie stroną www czy wprowadzenie modyfikacji jest szybkie i nadzwyczaj proste. Wszystkie zaproponowane przez nas rozwiązania...

DMD to firma, która zajmuje się nie tylko produkcją, ale także sprzedażą najwyższej jakości tuszy oraz tonerów do drukarek pod własną marką, jak również materiałów eksploatacyjnych pochodzących od renomowanych marek, np. Canon czy HP. Podkarpacka firma oprócz sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do drukarek zajmuje się...

Zakres działań - strona intenetowa. Firma Bendiks Rzeszów zajmuje się profesjonalnym serwisem alternatorów, rozruszników, klimatyzacji, jak również układów zapłonowych. Bendiks Rzeszów prowadzi również sprzedaż hurtową i detaliczną części potrzebnych do naprawienia wymienionych podzespołów, a...

Sharp jest firmą, która nieustannie dąży do innowacji — opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania z branży IT, dzięki którym jakość życia ludzi na całym świecie ulegnie poprawie. Sharp oferuje usługi IT, a także nowoczesne rozwiązania do zarządzania komunikacją oraz dokumentami.

Poznaj nasze Realizacje
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Lwowski Baciar
Strony www
Mostostal Warszawa - konfigurator online mostów
Mostostal
Strony www