Co to jest czat GPT

Co to jest czat GPT

Chat GPT to temat, o którym ostatnimi czasy głośno wśród użytkowników Internetu. Został on uruchomiony 30 listopada 2022 roku i od tego momentu zyskał ogromną popularność - w ciągu pięciu dni zarejestrowało się na nim ponad milion użytkowników. Internauci wykorzystują go na różne sposoby, kierując do niego różne zapytania o charakterze edukacyjnym i informacyjnym. Chat GPT sprawdza się w wielu branżach, jak choćby copywriting, programowanie czy obsługa klienta. Czym dokładniej jest Chat GPT? W jaki sposób można go używać?

Czym jest Chat GPT?

Chat GPT opracowany przez firmę Open Al możemy zdefiniować jako model językowy, który opiera się na sztucznej inteligencji. Jego działanie polega na generowaniu odpowiedzi na zapytania zadane przez użytkownika. Powstał on na bazie ogromnych zbiorów danych, dzięki czemu może angażować się w rozmowę z użytkownikiem, rozumieć kontekst jego wypowiedzi oraz generować prawidłowe treści na różne tematy. Opracowany przez firmę Open Al chatbot występuje w wersji podstawowej (całkowicie darmowej) oraz rozszerzonej (odpłatnej). Z Chatu GPT może korzystać każdy użytkownik Internetu, który zarejestruje się na stronie internetowej: https://chat.openai.com/. Obsługa Chata GPT jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy wpisać interesujące nas zapytanie w specjalnie przeznaczone do tego miejsce. Oczywiście rzecz się dużo bardziej komplikuje, gdy pragniemy wykorzystywać go na określone sposoby w różnych branżach. W takim wypadku polecenia wymagają głębszej analizy i przemyślanego podejścia do tematu.

Jak można wykorzystać Chat GPT?

Chat GPT jako model językowy oparty na sztucznej inteligencji jest w stanie odpowiadać na różnorodne pytania, rozwiązywać zagadki i generować rozmaite treści. Pojawił się on na rynku stosunkowo niedawno, jednakże już zaczął być z powodzeniem wykorzystywany w różnych branżach. Chat GPT najczęściej jest używany do tworzenia różnego rodzaju treści: artykułów blogowych, opisów produktów, postów na Facebooka i wielu, wielu innych. Jest w stanie wygenerować nie tylko czysto informacyjny tekst, ale również bardziej kreatywny, jak np. wiersz.

 

Wśród branż, w których zyskał największą popularność, możemy wyróżnić:

  • copywriting - Chat GPT może stworzyć różnego rodzaju treści, dlatego właśnie wykorzystywany jest w tej branży. Należy oczywiście mieć na uwadze, że chatbot nie jest całkowicie nieomylny i informacje uzyskane od niego zawsze powinno się weryfikować. Przy tym działa na podstawie konkretnych danych, może zatem poddawać podobne pomysły lub generować mało oryginalne treści dla wielu użytkowników Internetu. Nie musi oczywiście być traktowany jako twórca gotowych treści, a może stanowić bardzo pomocne narzędzie przy ich samodzielnym pisaniu, np. jako źródło inspiracji lub duża baza wiedzy na tematy związane z różnymi branżami;
  • programowanie - Chat GPT radzi sobie z napisaniem kodu oprogramowania;
  • obsługa klienta - Chat GPT może odpowiadać na proste zapytania klientów;
  • tłumaczenia i nauka języków obcych - Chat GPT jest obsługiwany w wielu językach. Potrafi również tłumaczyć pojedyncze słowa albo nawet całe teksty na inne języki.

Czy Chat GPT popełnia błędy?

Mnóstwo użytkowników Internetu zastanawia się, na ile Chat GPT jest nieomylny i na ile można całkowicie wierzyć w wiarygodność uzyskanych przez niego informacji. Niestety Chat GPT popełnia błędy i nie zawsze radzi sobie z odpowiedziami na trudniejsze zagadki oraz zapytania. Zdarza się nawet, że na zadane dwa razy identyczne pytanie może udzielić skrajnie różnych odpowiedzi. Dlatego właśnie stanowi on bardzo pomocne narzędzie używane w wielu dziedzinach, jednakże uzyskiwane od niego informacje i tworzone treści powinno się weryfikować. Należy również mieć na uwadze fakt, że Chat GPT nie posiada bieżących informacji dotyczących najnowszych wydarzeń, ponieważ jego szkolenie zakończyło się w 2021 roku i stan jego wiedzy jest aktualny do tego momentu. Sztuczna inteligencja oczywiście cały czas się rozwija, jak również sam Chat GPT. Niedługo ma się nawet pojawić nowa jego wersja obsługująca i generująca dźwięki, obrazy oraz wideo.

Czy warto korzystać z Chatu GPT?

Na ten temat zdania użytkowników Internetu mogą być bardzo podzielone, jednakże wszystko zależy od sposobów jego wykorzystywania i oczekiwanych rezultatów. Dużo osób zarzuca modelowi językowemu opracowanemu przez Open Al częste popełnianie błędów i małą oryginalność generowanych treści. Jednakże przy weryfikowaniu uzyskiwanych informacji i traktowaniu go jedynie jako źródło informacji lub inspiracji może okazać się bardzo pomocnym narzędziem dla specjalistów w wielu branżach. Oczywiście Chat GPT jako system, który niedawno pojawił się na rynku, jest stale testowany przez użytkowników Internetu, a przy tym wciąż jest ulepszany oraz aktualizowany.

Dla kogo pracujemy?

Dla firmy Aparo serwis samochodowy Rzeszów przygotowaliśmy ofertę, w której znajduje się skuteczne pozycjonowanie nowej strony www. Dla serwisu pojazdów Aparo Rzeszów działamy również w zakresie marketingu internetowego, dzięki czemu mamy możliwość zwrócenia uwagi...

Dla firmy Movitech zmodernizowaliśmy stronę www oraz świadczymy usługę kolokacji serwerów. Firmie Movitech zaproponowaliśmy również usługę pomocy technicznej oraz hosting strony www, który odpowiada indywidualnym potrzebom firmy. Movitech to firma,...

Zakres działań - strona www. Początki firmy Hasborg sięgają 1997 roku. Firma jest uznawana za jedną z przodujących marek w branży piekarniczej i cukierniczej, ponieważ zajmuje się projektowaniem oraz produkcją niezawodnych maszyn piekarniczych, a także solidnych automatów przeznaczonych do wykorzystywania w cukierniach. Dzięki nowoczesnym...

Zakres działań: hosting strony www. Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to firma specjalizująca się w produkcji części oraz zespołów kompozytowych dla kolejnictwa i motoryzacji, lotnictwa, a także innych wyrobów specjalnych.

Poznaj nasze Realizacje
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium