Słownik terminów w Google Ads

Słownik terminów w Google Ads

Co oznaczają skróty Google Ads? , jak np. "Nasze CPC jest niższe niż u konkurencji" czy "Zauważyliśmy znaczny wzrost w CTR". Oto wyjaśnienie tych terminów:

CPC (ang. cost per click

CPC (ang. cost per click) – jest to koszt za pojedyncze kliknięcie w reklamę. Często odnosi się do maksymalnej stawki, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za taką interakcję. Gdy specjaliści mówią o CPC, często mają na myśli średnią cenę za kliknięcie. W takim kontekście właściwe byłoby używanie terminu "średnie CPC".

CTR (ang. click through rate)

CTR (ang. click through rate) – to współczynnik klikalności, prezentujący procentowy stosunek liczby kliknięć do ogólnej liczby wyświetleń reklamy. Zasada jest taka, że im wyższy CTR, tym reklama jest bardziej interesująca dla użytkowników. Należy jednak pamiętać, że ten współczynnik różni się w zależności od branży.

CPA (ang. cost per acquisition)

CPA (ang. cost per acquisition) – oznacza koszt pozyskania klienta. Najczęściej jest używany do opisania kosztu konwersji. Wspominając o CPA, zazwyczaj mówimy o średnim koszcie w kampaniach reklamowych. W narzędziu Google Ads możemy również ustawić strategię ustalania stawek bazującą na docelowym CPA, decydując, ile maksymalnie chcielibyśmy płacić za każdą konwersję.

Dla kogo pracujemy?

Współpraca z Park Hotel Rzeszów opiera się przede wszystkim na usłudze pozycjonowania strony www, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie jej pozycji na liście wyników Google. Dla kompleksu usługowego i wypoczynkowego Park Hotel Rzeszów przygotowaliśmy również kreatywną...

Zakres działań - strona www. Siedlisko Janczar to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Siedlisko janczar jest przyjazne dla osób, które poszukują wytchnienia od szybkiego tempa życia, jak również dla osób ceniących aktywny wypoczynek. W...

Zakres dziłań - treści na strony www. Bispol to rodzinna firma, która od 1993 roku produkuje na nowoczesnych liniach produkcyjnych świece zapachowe i bezzapachowe, podgrzewacze, dyfuzory i woski zapachowe, wkłady oraz znicze dystrybuując je na terenie całej Europy.

Zakres działań: hosting strony www. Van Pur to jedna z największych spółek piwowarskich w Polsce, która w swojej działalności skupia się na budowaniu i wzmacnianiu wizerunku marek regionalnych browarów oraz produkcji oryginalnych opakowań, czyli etykiet dla piw.

Poznaj nasze Realizacje
Profesjonalna medyczna strona produktowa dla produktu Aftident
Aftident
Strony www
konfigurator online kostki brukowej
Konfigurator kostki
Strony www
realizacja sklepu internetowego akcesoria biurowe
Najlepszy toner
Sklepy online
Realizacja strony www dla lekarza dr Łukasz Paluch
Dr Łukasz Paluch
Strony www
Strona www dla producenta mebli tapicerowanych ELTAP
Eltap
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium