Słownik terminów w Google Ads

Słownik terminów w Google Ads

Co oznaczają skróty Google Ads? , jak np. "Nasze CPC jest niższe niż u konkurencji" czy "Zauważyliśmy znaczny wzrost w CTR". Oto wyjaśnienie tych terminów:

CPC (ang. cost per click

CPC (ang. cost per click) – jest to koszt za pojedyncze kliknięcie w reklamę. Często odnosi się do maksymalnej stawki, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za taką interakcję. Gdy specjaliści mówią o CPC, często mają na myśli średnią cenę za kliknięcie. W takim kontekście właściwe byłoby używanie terminu "średnie CPC".

CTR (ang. click through rate)

CTR (ang. click through rate) – to współczynnik klikalności, prezentujący procentowy stosunek liczby kliknięć do ogólnej liczby wyświetleń reklamy. Zasada jest taka, że im wyższy CTR, tym reklama jest bardziej interesująca dla użytkowników. Należy jednak pamiętać, że ten współczynnik różni się w zależności od branży.

CPA (ang. cost per acquisition)

CPA (ang. cost per acquisition) – oznacza koszt pozyskania klienta. Najczęściej jest używany do opisania kosztu konwersji. Wspominając o CPA, zazwyczaj mówimy o średnim koszcie w kampaniach reklamowych. W narzędziu Google Ads możemy również ustawić strategię ustalania stawek bazującą na docelowym CPA, decydując, ile maksymalnie chcielibyśmy płacić za każdą konwersję.

Dla kogo pracujemy?

Dla firmy Movitech zmodernizowaliśmy stronę www oraz świadczymy usługę kolokacji serwerów. Firmie Movitech zaproponowaliśmy również usługę pomocy technicznej oraz hosting strony www, który odpowiada indywidualnym potrzebom firmy. Movitech to firma,...

Aby ułatwić przyszłym studentom wybór ścieżki kariery Wyższa Szkoła Informatki i Zarządzania w Rzeszowie zleciła nam budowę narzędzi edukacyjnych. Wykonana przez nas alikacja edukacyjna obejmowała stworzenie innowacyjnych rozwiązań  — ciekawych i intuicyjnych w obsłudze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z...

Zakres działań - sklep internetowy. Zagano to firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej odzieży kąpielowej i sportowej o nowoczesnym designie i świetnych walorach użytkowych. Kolekcje strojów kąpielowych Zagano idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, które podczas pływania i uprawiania sportu cenią sobie wysoką...

Zakres działań - tworzenie opisów produktów. Flos-lek to polska marka kosmetyczna, która z sukcesem zajmuje się produkcją wysokogatunkowych dermokosmetyków oraz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i wymagającej.

 

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www dla hotelu i restauracji Siedlisko Janczar
Siedlisko Janczar
Strony www
Lwowski Baciar
Strony www
Realizacja strony internetowej Folwark Center Rzeszów
Folwark Center
Strony www
Realizacja aplikacji edukacyjnej Miasto Zawodów
Miasto zawodów
Strony www