Co to jest rebranding?

Co to jest rebranding?

Rebranding marki to proces zmiany wizerunku, nazwy, logo, strategii marketingowej lub innych elementów związanych z identyfikacją marki w celu odświeżenia, ulepszenia lub dostosowania jej do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów, rynku lub celów firmy. Jest to strategiczne podejście, które ma na celu zwiększenie atrakcyjności marki, poprawę percepcji klientów, zwiększenie konkurencyjności i przyspieszenie wzrostu.

Rebranding może być wynikiem różnych czynników, takich jak:

  • Przesycenie rynku: Gdy marka traci swoją unikalność lub przestaje wyróżniać się na konkurencyjnym rynku, rebranding może pomóc odzyskać pozycję lidera.
  • Zmiana grupy docelowej: Jeśli firma zmienia swoją grupę docelową, rebranding może być konieczny w celu dostosowania się do nowych preferencji i potrzeb klientów.

  • Problemy z wizerunkiem: W przypadku negatywnych skojarzeń związanych z marką, rebranding może pomóc w odzyskaniu zaufania klientów.

  • Rozszerzenie oferty produktów/usług: Gdy firma poszerza swoją ofertę o nowe produkty lub usługi, rebranding może pomóc w lepszym odzwierciedleniu nowego zakresu działalności.

 

Rebranding może obejmować zmianę logo, kolorów, szaty graficznej, sloganu, nazwy firmy lub produktów, a także strategii marketingowej. Istotne jest, aby rebranding był dobrze przemyślany i zgodny z wartościami i misją firmy, aby uniknąć dezorientacji klientów i utraty istniejącego grona odbiorców. Przeprowadzenie skutecznego rebrandingu wymaga zazwyczaj dokładnego badania rynku, analizy konkurencji i uwzględnienia opinii klientów.

Dla kogo pracujemy?

Aby wzmocnić pozycję marki Hensfort w Internecie, zaoferowaliśmy firmie usługi marketingu internetowego. Prowadzone przez nas działania promocyjne przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedaży. Dla producenta okien i drzwi energooszczędnych Hensfort zbudowaliśmy profesjonalną stronę internetową wraz z konfiguratorami online.

Dla dystrybutora Mikron stworzyliśmy profesjonalną stronę www, która pozwoli firmie zwiększyć zasięg sprzedaży części zamiennych do elektronarzędzi. Firmie zaoferowaliśmy również usługi z zakresu marketingu internetowego, które obejmują m.in. tworzenie treści na stronę www. Wspomniane działania umożliwiły nam...

Z Okręgową Izbą Lekarską w Tarnowie współpracowaliśmy podczas tworzenia profesjonalnej strony www w oparciu o nasz autorski system CMS. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania zarządzanie stroną www czy wprowadzenie modyfikacji jest szybkie i nadzwyczaj proste. Wszystkie zaproponowane przez nas rozwiązania...

Zakres działań - tworzenie opisów produktów. Flos-lek to polska marka kosmetyczna, która z sukcesem zajmuje się produkcją wysokogatunkowych dermokosmetyków oraz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i wymagającej.

 

Poznaj nasze Realizacje
Realizacja strony www dla Podkarpacki Fundusz Rozwoju Rzeszów
PFR
Strony www
Realizacja DTP dla maxton design
Maxton Design
Identyfikacja wizualna
Realizacja strony www medycznej - Hyper Pulse Imeso
A.L.T Hyper Pulse
Strony www
Facebook Argonium
Polub nas na Facebook'u
Facebook Argonium